Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 6d. 13:42

„App Camp 2013“ sukurta mobilioji programėlė padės tesėti pažadus draugams

Moteris naudojasi telefonu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Moteris naudojasi telefonu

Tikriausiai dažnai tenka keliauti su draugais, juos fotografuoti ir gana dažnai pažadate pasidalinti nuotraukomis. Ar visuomet ištesite šiuos pažadus? Nieko tokio, jeigu į šį klausimą atsakėte neigiamai. KTU studentų komandos „Co-Op Camera“ programėlė padės greičiau, paprasčiau, patogiau dalintis nuotraukomis su draugais.

Ši programėlė rugsėjo paskutinį savaitgalį vykusiame renginyje „App Camp 2013“ pelnė nominacijas „Best Windows App Phone“ ir „The Best International Potential“ . Ji bus pristatyta renginyje „Silicon Valley Comes to the Baltics“.

Išsamiai komandos „Co-Op Camera“, kurią sudaro du Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto studentai Dovydas Navickas ir Ernestas Romeika, fakulteto absolventas Povilas Pečkaitis ir Fundamentaliųjų mokslų fakulteto studentė Gerda Aleksandravičiūtė, dalyvavimą renginyje sutiko papasakoti D.Navickas.

– Dažniausiai idėjos gimsta tuomet, kai susiburia bendraminčiai. Taigi kaip subūrėte savo komandą? Kur vieni kitus sutikote?

– Komandą subūrėme atsitiktinai, nors vieni kitus pažinojome jau kurį laiką. Visi dirbome KTU „Startup Space“ centre.

– Kaip kilo idėja sukurti nuotraukų dalinimosi programėlę? Kieno tai idėja?

– Prieš pusmetį kartu su Ernestu keliavome po Rygą, tuomet ir kilo idėja. Negalėjau jos išmesti iš galvos, taigi nusprendėme ją įgyvendinti.

Kaip parodė patirtis, geriausi dalykai įvyksta spontaniškai.

– Gal galėtum išsamiau pristatyti programėlę?

– Mūsų kuriama programėlė skirta visiems, kurie nori greitai ir lengvai pasidalyti kelionių, renginių, susitikimų nuotraukomis. Tereikia programėlę parsisiųsti į savo išmanųjį telefoną. Programėlė automatiškai sinchronizuosis su debesų saugykla, kurioje kaupiamos nuotraukos. Iš šios saugyklos nuotraukos tiesiogiai pasieks draugus, kuriuos vartotojas nurodys be jokių papildomų veiksmų. Siekėme automatizuoti visą sistemą.

Daugelis klausia, kuo šis sprendimas skiriasi nuo nuotraukų įkėlimo į „Facebook“ ar „DropBox“? Atsakysiu klausimu: kiek kartų keliavote su draugais ir labai nuoširdžiai žadėjote, kad pasidalinsite nuotraukomis po kelionės, bet to nepadarėte? Programėlė padės greičiau ištesėti šį pažadą.

Kol kas sprendimas yra pritaikytas telefonams su operacine sistema „Windows Phone“, tačiau planuojame, kad išmaniųjų telefonų su operacinėmis sistemomis „Android“ bei „iOS“ savininkai taip pat galės ją parsisiųsti.

– Koks kiekvieno komandos nario indėlis?

– Visi esame savo sričių profesionalai, taigi darome darbus, kuriuos geriausiai išmanome.

Mudu su Ernestu rūpinomės programėlės struktūra, architektūra, atlikome programavimo darbus. Povilas kūrė programėlės dizainą, rūpinosi, kad programėlės naudojimas būtų paprastas. Gerda buvo atsakinga už programėlės specifikaciją, verslo modelio sukūrimą, analizę, rūpinosi finalinio pristatymo detalėmis.

– Kodėl nusprendėte dalyvauti „App Camp“? Ar tikėjotės laimėti?

– Norėjome netradiciškai praleisti savaitgalį, įgyti patirties, žinių ir pasimokyti iš panašioje srityje dirbančių profesionalų.

KTU nuotr./Komanda „Co-Op Camera“ renginyje „App Camp 2013“ pelnė nominacijas „Best Windows App Phone“ ir „The Best International Potential“.
KTU nuotr./Komanda „Co-Op Camera“ renginyje „App Camp 2013“ pelnė nominacijas „Best Windows App Phone“ ir „The Best International Potential“.

Manau, kad laimėti tikisi visi, kurie dalyvauja konkursuose, tačiau netgi laimėjus – buvo sunku tuo patikėti.

Ironiška, kad pristačius idėją mentoriui iš AppCampus.fi, ji buvo įvertinta kaip banali ir nereikalinga. Smagu, kad nuomonė nesumažino mūsų noro ją įgyvendinti ir mums pavyko!

– Kokių klausimų sulaukėte iš komisijos?

– Komisija domėjosi verslo modeliu ir iš kur gausime pelną – investuotojams labiausiai rūpimais dalykais. Labai daug klausimų nesulaukėme, kadangi esminius dalykus pateikėme per mentorių sesiją ir per finalinį pristatymą.

– Kuo jums buvo naudingas dalyvavimas „App Camp“?

– Dalyvaudami įgijome patirties verslumo ir informacinių technologijų srityse. Kontaktai, diskusijos, savo srities profesionalų pastabos ir, be abejo, svarbiausia – laimėjimas. Itin pradžiugino galimybė būti viena iš 20 komandų, kurios lapkričio pradžioje prisistatys Silicio slėnio investuotojams. Tai puiki proga, kurią sieksime išnaudoti kuo geriau.

– Kada bus galima parsisiųsti programėlę į išmaniuosius telefonus?

– Programėlę į telefonus su operacine sistema „Windows Phone“ bus galima parsisiųsti iki „Sillicon Valley Comes to the Baltics“ renginio, t.y. lapkričio pradžioje.

– Kokie jūsų ateities planai?

– Toliau planuoti nesinori... Kaip parodė patirtis, geriausi dalykai įvyksta spontaniškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT