Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 25d. 13:09

Ko galima tikėtis iš šių metų „App Camp“ mobiliųjų aplikacijų dirbtuvių?

Programėlių dirbtuvės „AppCamp“
„AppCamp“ nuotr. / Programėlių dirbtuvės „AppCamp“

„App Camp 2013“ prasidės jau šį penktadienį. Telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ inicijuotas „App Camp“ šiemet vyks jau ketvirtus metus iš eilės. Šių metų renginį įkvėpė „Omnitel“, o pagrindiniai rėmėjai šiemet yra „Nokia Lumia“ ir „Microsoft“. Į didžiausią Baltijos šalių mobiliųjų programėlių kūrėjų ir entuziastų susibūrimą jau užsiregistravo daugiau nei 40 komandų iš 5 Europos šalių. Taigi kokie produktai ir idėjos šiemet gims „App Camp“ programėlių dirbtuvėse?

Komandos jau dabar pateikė daugybę idėjų, kurias mėgins įgyvendinti per visą savaitgalį truksiantį programavimo, verslo modelių kūrimo ir dizaino maratoną. Šios idėjos kaip niekada įdomios. Kai kurie kurs žaidimus, kiti darys programėles, kurios padės vartotojams prižiūrėti savo sveikatą. Pavyzdžiui, viena komanda ketina padėti žmonėms mesti rūkyti, kita žada padėti žmonėms sekti, ką jie valgo ir žinoti, kokių medžiagų, vitaminų ir elementų trūksta jų dietoje. Lietuviškas turizmas taip pat turėtų gauti nemažai naudos – per renginį turėtų gimti ne viena mūsų šalies svečiams susiorientuoti Lietuvos miestuose ir miesteliuose padėsianti programėlė. Žinoma tai yra tik maža dalis visų pateiktų idėjų.

Kaip ir pernai, kiekviena idėja turi turėti savo komandą. Dažniausiai tokio verslo praktikoje komandą sudaro programuotojas, dizaineris ir vadybininkas. Tačiau į „App Camp“ nebūtina atvykti turint jau suformuotą komandą. Į renginį registruojasi ir tiesiog pavieniai žmonės. Vieni jų turi idėjas, bet neturi, kas padėtų jas įgyvendinti. Kiti turi techninius įgūdžius, bet neturi įdomios idėjos. Todėl renginio metu šie žmonės galės dirbti kartu. Net ir pilnos sudėties komandos gali gauti naudos priimdamos papildomų narių.

„Mums svarbiausia, kad pagamintas produktas pasiektų kuo didesnį vartotojų ratą. Todėl jei komanda turi visus žmones, reikalingus pagaminti, pavyzdžiui „Windows Phone“ aplikacijai, per renginį jie galės susirasti bendraminčių, padėsiančių šią programėlę suprogramuoti ir „iOS“ bei „Android“ platformoms. Taip ir gimsta geriausi pasaulio produktai – kai tinkamu laiku, tinkamoje vietoje susitinka žmonės, turintys reikalingus įgūdžius ir įdomias idėjas“, – sako Tomas Martūnas, UAB „App Camp“ vadovas.

Tačiau net neturėdami savo idėjos ir neradę tokios, prie kurios norėtų prisijungti, dalyviai galės dalyvauti specialiose „App Camp 2013“ partnerių įsteigtose užduotyse.

Įgyvendinę „AdForm“, „British Council“ ir „TonyResort“ sumanytas idėjas, dalyviai galės laimėti 2000Lt vertės prizus, o „Pušku pušku“ prie grynųjų duos dar ir sėdmaišių sugebėjusiems sukurti geriausiai šios įmonės produkciją reprezentuojančią programėlę. Miesto automobilių nuomuotojai „CityBee“ iš dalyvių prašys linksmo žaidimo, už kurį taip pat pasiryžę atsidėkoti. Socialiai atsakingi ir teikti labdarą nusiteikę dalyviai taip pat turės kur pasireikšti – jie galės pagaminti programėlę Vilniaus CARITUI, skirtą rinkti labdarai.

Beje, šių metų „App Camp“ su savimi atsineša naujovę, kuri be abejonės patiks didžiąjai daliai ten dalyvausiančių kūrėjų – galimybę renginio patalpose dirbti ir naktį. Norintieji patalpų galės nepalikti nuo penktadienio iki sekmadienio, todėl atmosfera šiemet turėtų būti ypatinga. Be programėles kuriančių dalyvių, renginyje dalyvaus ir daugybė kitų šios srities profesionalų. Pranešėjai dalinsis savo žiniomis ir papasakos savo sėkmės istorijas. O mentoriai, šiemet susirinksiantys iš 10 šalių, pasidalinę gerąja praktiką padės dalyviams išpildyti savo atsineštas idėjas kuo profesionaliau.

Po trejų metų įdirbio „App Camp“ šiemet pristato ir dar Lietuvoje, o gal ir pasaulyje, nematytą verslo modelį, skirtą visiems programėlių kūrėjams – „Creative Community Corporation“ arba „Kūrybinę bendruomenės korporaciją“. Tai yra unikalus metodas programėlių kūrėjams gauti finansavimą, dalintis savo žiniomis ir įgūdžiais bei pagaminti didžiulius produktus, kurių niekaip neįveiktų keleto žmonių komanda. Ši idėja gimė po 2012-ųjų metų „App Camp“, ir po metų derybų, planavimo ir vystymo „CCC“ atvers duris visiems „App Camp“ dalyviams susirinkti bei kurti ne tik kartą per metus, bet nuolatos. „App Camp“ su partneriais „Practica Capital“ tikisi, kad tai padės Lietuvos kūrėjams išvystyti produktus, kurie užkariaus pasaulį. Apie šią unikalią iniciatyvą daugiau pasidomėti galima čia: http://goo.gl/QYUeFo

Geriausias programėles per renginį sukūrusios komandos gaus „Omnitel“, „Nokia“, „Microsoft“ ir kitų partnerių įsteigtus prizus, kurių bendra vertė didesnė nei 40 tūkstančių litų. Registracija į renginį vis dar vyksta – iki rugsėjo 27 d. 18 val. tai galima padaryti http://event.appcamp.lt, kur rasite ir visą kitą su „App Camp“ 2013 susijusią informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT