Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 07:16

Ar sureguliavai savo anteną?

Televizijos antenos
Televizijos antenos

Neretai sulaukiame klausimų, kodėl vienoje ar kitoje vietoje skaitmeninę antžeminę televiziją rodo prasčiau, ką daryti, kad vaizdo kokybė pagerėtų. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kaip nustatyti anteną, kad pasiektumėte geriausią rezultatą.

Decimetrinių bangų antena
Decimetrinių bangų antena

Nemokamai skaitmeninei antžeminei televizijai žiūrėti tinka įprastos lauko arba kambarinės decimetrinių bangų antenos, kurios iki šiol buvo naudojamos ir analoginės televizijos transliacijoms priimti.

Metrinių bangų antenos nėra pritaikytos priimti skaitmeninės antžeminės televizijos signalą. Turint tokią anteną, reikėtų ją pakeisti decimetrine. Prieš ją įsigydami, išsiaiškinkite, ar ji yra pritaikyta visam skaitmeninės televizijos kanalų dažniui.

Metrinių bangų antena
Metrinių bangų antena

Rinkdamiesi ar jungdami anteną, atsižvelkite į atstumą nuo savo gyvenamosios vietos iki artimiausio televizijos siųstuvo (bokšto). Jei atstumas yra mažesnis nei 10 km, tinka lauko antena be stiprintuvo. Gyvenant 10-60 kilometrų atstumu nuo televizijos siųstuvo, reikėtų įsigyti televizijos anteną su stiprintuvu. Stiprintuvą įsigyti rekomenduojama ir tada, kai matote tik dalį kanalų arba vaizdo kokybė nėra pastovi, nes stiprintuvas pagerina priimamo signalo lygį, stabilumą ir kokybę.

Atkreipiame dėmesį, kad vaizdo kokybė gali priklausyti ir nuo priedėlio: kai kuriems priedėliams reikia stipresnio signalo nei kitiems, todėl reikėtų įsigyti anteną su stiprintuvu. Brangesni, kokybiškesni priedėliai paprastai geriau priima antenos signalą ir papildomo stiprinimo jam nereikia.

 Į ką reikia atsižvelgti reguliuojant anteną?

1.Antenos aukštį. Antenos iškėlimo aukštis turi didelę įtaką priimamo signalo lygiui. Anteną rekomenduojama įrengti kuo aukščiau. Jei gaunamas signalas yra silpnas, anteną rekomenduojama pritaisyti prie ilgesnio stiebo – didėjant aukščiui, signalas stiprėja.

2.Antenos kryptį. Ji turi ypač didelę įtaką signalo kokybei. Svarbu yra anteną nukreipti televizijos bokšto ar siųstuvo kryptimi, kad priimamas signalas būtų kuo stipresnis. Jei gyvenate netoli, gali pakakti ir kambarinės antenos. Jei su kambarine antena pagaunamas signalas nėra pakankamai stiprus, rinkitės lauko anteną. Ieškokite tokios, kurios stiprumo koeficientas, nurodytas gamintojo, yra pats didžiausias.

3.Kliūtis signalo kelyje. Jei netoliese yra kalnas ar pastatas, jis gali užstoti signalą. Kiti šalia esantys objektai, pavyzdžiui, netoli įrengtas mobiliojo ryšio siųstuvas, gali tapti trukdžių arba atspindžių šaltiniais. Tokiu atveju anteną reikėtų įrengti kitoje vietoje, kur nėra kliūčių, nukreipti ją televizijos siųstuvo link arba įsigyti stiprintuvą.

Jei turite skaitmeninės televizijos priedėlį, parinkti tinkamą antenos įrengimo vietą, kryptį ir aukštį galite ir priedėlio pagalba:

1.Nukreipkite anteną link artimiausio siųstuvo;

2.Prijungę priedėlį prie savo televizoriaus, paspauskite priedėlio pultelio mygtuką „Info“. Televizoriaus ekrane atsiras signalo stiprumo ir kokybės matuoklių skalės;

3.Keičiant antenos padėtį, keisis matuoklių rodmenys. Optimaliausias vaizdas pasiekiamas kai rodmenys viršija 60 proc.;

4.Norėdami grįžti į pagrindinį meniu, dar kartą paspauskite mygtuką „Info“.

Turite daugiau klausimų, o gal nežinote, ar Jūsų antena tikrai yra tinkama priimti skaitmeninę televiziją? Nedelskite – skambinkite nemokama telefono linija 8 800 00150 arba užsukite į interneto svetainę www.skaitmenine2012.lt.

Skaitmeninės televizijos plėtros skatinimo projektas finansuojamas Europos sąjungos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Logotipas
 

 

Temos: 1 Antena
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT