Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 09:31

Skaitmeninė antžeminė televizija Lietuvoje transliuojama jau 9 metus

Televizija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Televizija

2003 metų rugpjūtį, lygiai prieš 9-erius metus, Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“) antžeminiais tinklais pradėjo siųsti skaitmeninės televizijos programas.

Tų metų vasarį Vilniaus TV bokšte įrengtas skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) siųstuvas buvo pirmas ne tik Lietuvoje, bet ir trijų Baltijos šalių (Latvijos, Lietuvos Estijos) regione.

Pradžioje skaitmeninės antžeminės televizijos signalai pasiekdavo tik Vilniaus regiono gyventojus – 53-iuoju kanalu jie galėjo žiūrėti LNK ir LTV programas. 2006 m. Vilniaus TV bokšte pradėjo veikti dar trys DVB-T siųstuvai, 2007-aisiais tokie patys atsirado ir Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Šiuo metu skaitmeninės antžeminės televizijos signalus „Telecentras“ siunčia iš 32 miestuose įrengtų siuntimo stočių, naudodamas 61 DVB-T siųstuvą. Dauguma nacionaliniu mastu transliuojamų TV programų yra dubliuojamos – siunčiamos tiek analoginiu, tiek ir skaitmeniniu formatu.

„Skaitmeninė antžeminė televizija Lietuvoje nėra naujovė – jau keletą metų turime galimybę ją matyti ir didelė dalis gyventojų tuo naudojasi, jie nepajus jokių pokyčių po šių metų spalio 29-osios, kai išjungsime visus analoginės antžeminės televizijos siųstuvus“, – sako „Telecentro“ generalinis direktorius Gediminas Stirbys.

Jau dabar antžeminiais tinklais galima transliuoti ne tik standartinės, bet ir didelės raiškos (HD) ir net trimatės (3D) skaitmeninės televizijos programas, jeigu tokios būtų Lietuvoje kuriamos ir transliuojamos.

Užsienietiškos HD TV programos eteriu Lietuvoje siunčiamos jau keletą metų, tačiau pirmoji lietuviška HD TV programa buvo sukurta ir „Telecentro“ tinklais perduota žiūrovams tik praėjusių metų gruodžio 31 dieną – tai buvo LNK šokių projekto „Kviečiu šokti“ finalinė laida.

Temos: 1 TV
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT