Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 14:15

Ar įmanoma iškepti kiaušinį ant asfalto?

Ar įmanoma iškepti kiaušinį ant asfalto?
Kadras iš „YouTube“ / Ar įmanoma iškepti kiaušinį ant asfalto?

„Šiandien buvo taip karšta, kad vištos dėjo kietai virtus kiaušinius“, – dūsauja ūkininkas. „Pamanyk tik – dėjo virtus kiaušinius. Pas mus buvo dar karščiau – kiaušinius galėjai kepti tiesiog ant asfalto“, – antrina kitas.

Juokas juokais, o kiekvieną liepos 4-ąją Outmano miestelyje (Arizona, JAV), legendiniame „Route 66“ kelyje organizuojamas „Kiaušinių kepimo saulėje konkursas“, kuriame mėginama šiuos baltymingus produktus kuo greičiau iškepti naudojant vien Saulės energiją.

Konkurso dalyviai gali naudoti įvairiausias Saulės energiją naudojančias priemones: šiltnamio principu funkcionuojančias mini dėžutes, didinimo linzes, aliuminio foliją, kepimo skardas, prikaistuvius ar net po ranka pasitaikiusį kompaktinį diską. Konkurso metu kiaušinius galima kepti ne vienus, o su šonine, lašinukais ar bulvėmis. Svarbiausia – kas greičiau iškeps kiaušinį. Kai kuriems pavyksta, daugeliui – ne.

Idėja apie kiaušinių kepimą ant kelio pirmąsyk spausdintuose šaltiniuose minima 1899 m. birželio 11 d. amerikiečių laikraštyje „The Atlanta Journal-Constitution“. Nuotrauka, kurioje dvi moterys Vašingtone mėgina kepti kiaušinius, publikuota 1929 m. birželio 14 d. Ir vis dėlto, ar šis mitas iš piršto laužtas? Ar gali neįprastai karštą dieną gatvė ar šaligatvis atstoti keptuvę, klausia Lifeslittlemysteries.com.

Kad kiaušinis iškeptų, reikia ne tik kaitros, bet ir šiek tiek kantrybės. Mat kepant kiaušinį molekulinę struktūrą keičia kiaušinio baltymai. O tai užtrunka. Būtent dėl to kiaušinio baltymas keptuvėje ar puode su vandeniu iš skaidraus virsta baltu. Beje, šis virsmas neprasidės, jei keptuvės ar vandens temperatūra bus žemesnė nei 70 laipsnių pagal Celsijų.

Aukščiausia oro temperatūra Žemėje oficialiojoje meteorologijos istorijoje niekad nėra viršijusi 60 laipsnių, nors, moderniausių palydovinių stebėjimų duomenimis, planetoje egzistuoja Dievo pamirštų kampelių, kuriuose oras pažemiais gali įkaisti net iki 75–77 laipsnių. Be to, sklando legendos, kad pasaulinio karo metais Sacharoje kariai kiaušinius kepdavo saulės atokaitoje: tiesa, ne ant smėlio ar akmenų, bet ant tankų korpuso.

Taigi temperatūros karštą dieną ne dykumoje kiaušinio kepimui gali stigti. Tiesa, stigti gali ne tiek jau ir daug. Nereikia pamiršti, kad šaligatviai dažnai įšyla labiau už orą (ką ir kalbėti apie tamsios spalvos asfaltą). Tad ar to pakaktų rekordiškai karštą dieną (56,7 laipsnio karščio 1913 m. užfiksuota Mirties slėnyje) iškepti kiaušinį be keptuvės?

Pasitelkus išmonę – galbūt:

VIDEO: How to Fry an Egg on the Sidewalk
Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT