Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 spalio 11d. 11:12

Didžiojoje Britanijoje vykdyta apklausa atskleidė šokiruojančią britų priklausomybę nuo mobiliųjų telefonų

Mobilusis ryšys
123rf nuotr. / Mobilusis ryšys

Didžiojoje Britanijoje atlikta paauglių apklausa atskleidė, kaip stipriai šios šalies 18–24 metų jaunuoliai yra priklausomi nuo savo mobiliųjų telefonų, praneša „The Dailymail“.

Apklausa, kurioje dalyvavo daugiau kaip 2 tūkst. jaunų žmonių, atskleidė, kad net 21 proc. apklaustųjų jau verčiau 24 val. per parą nevalgytų, nei sutiktų šį laiką išbūti be savo mobiliojo telefono. Dar 19 proc. prisipažino, jog jiems sunkiau būtų ištverti be savo telefono nei be geriamojo vandens.

Iš viso 11 proc. apklaustųjų tvirtino, kad jei reikėtų rinktis tarp telefono ir televizijos, pastaroji tikrai pralaimėtų.

45 proc. britų prisipažino, kad būtų „tiesiog sugniuždyti“, jeigu jų telefonas kur nors pradingtų.

Apklausoje, kurią surengė britų įmonė O2, taip pat paaiškėjo, kad ši priklausomybė nuo mobiliųjų telefonų britams kainuoja ir miego valandas, mat vienas iš dešimties apklaustųjų prisipažino atsikeliantis vidury nakties, kad pasitikrintų savo telefoną.

Dar 48 proc. jaunuolių tikino telefoną į rankas pasiimantys ryte vos tik pramerkę akis, o 40 proc. sakė, kad mobilųjį telefoną pasitikrina prieš pat miegą.

„Žmonės yra visuomeninė rūšis, jiems reikia bendravimo, būtent todėl mobilieji telefonai tapo tiesiog būtinu prietaisu. Remiantis šiuo tyrimu, priklausomybė nuo telefonų vis dėlto yra būdingesnė tarp jaunesnio amžiaus žmonių, nes jiems svarbu pritapti prie savo bendraamžių“, – tyrimo rezultatus aiškina psichologė Linda Papadopoulos.

Daugelis britų (61 proc.) tikina, kad jų telefonai jiems turi didelę sentimentalią vertę, mat juose saugomi asmeniniai vaizdo įrašai ar nuotraukos. Ir net 45 proc. prisipažino, kad būtų „tiesiog sugniuždyti“, jeigu jų telefonas kur nors pradingtų.

„Mobilieji telefonai, ypač išmanieji, šiais laikais yra itin stipriai pažengę į priekį. Žmonės jais naudojasi norėdami susiplanuoti savo gyvenimą ir susisiekti su pažįstamais, todėl nė kiek nenuostabu, kad žmonėms jie tapo tokie svarbūs“, – tikina Paulas Burke O2 draudimo įmonės vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT