Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Irano mokslininkas paskelbė išradęs laiko mašiną

Irano Strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razeghi paskelbė sukūręs tai, ką yra pavykę padaryti tik kultinio fantastinio filmo „Atgal į ateitį“ herojui Daktarui Braunui (Doc Brown) – t.y. sukurti laiko mašiną, skelbia „Telegraph.co.uk“.
„DeLorean“ automobilis iš kino filmo „Atgal į ateitį“
„DeLorean“ automobilis iš kino filmo „Atgal į ateitį“ / Kadras iš filmo
Temos: 2 Išradimas Iranas

Tiesa, skirtingai nei minėtame filme važinėjanti laiko mašina, iranietiškasis prototipas, kurį autorius pavadino „The Aryayek Time Traveling Machine“ („Arijajeko laiko kelionių mašina“), žmogų gali nukelti tik į ateitį. Tai ko gi dar laukiam? „Pojechali!“

Kaip ji veikia? Ar ją reikia įgreitinti ligi 88 mylių per valandą (141 km/val.)? Prireiks Didžiojo hadronų greitintuvo? O gal pakaks porai akimirkų užmerkti akis ir tu – jau ateityje? Nevisai taip.

Pasirodo, A. Razegio laiko mašina į ateitį nukelti negali visiškai nieko ir nieko į ją nekilnoja. Vietoj to, ji pas laiko keliautoją – tiesiai jam po nosimi – atkelia ateitį. Panašiai kaip toje vidurio rytų patarlėje „Jei kalnas neina pas Mahometą...“ Pasirodo, naudodama sudėtingus algoritmus, Arijajeko laiko kelionių mašina gali „98 proc. tikslumu numatyti nuo penkerių iki aštuonerių ateinančių gyvenimo metų įvykius“.

„Mano išradimas lengvai telpa į asmeninio kompiuterio išmatavimus ir gali prognozuoti jo naudotojui artimiausių penkerių-aštuonerių metų gyvenimo detales, – dėsto A. Razegis. – Užuot perkėlusi jus į ateitį, manoji laiko mašina ateitį atkels pas jus.“

A. Razegis, kuriam dabar tik 27-eri, per savo jaunystės metus jau spėjo tapti kitų 179 išradimų autoriumi. O šios laiko mašinos projektą iranietis plėtoja pastaruosius dešimt metų (kitaip tariant, laiko mašiną pradėjo kurti būdamas 17-os..). 

A. Razegio teigimu, jo išradimas Irano vyriausybei galėtų prognozuoti karinio konflikto su užsienio šalimis tikimybę, taip pat naftos kainos ir biržų indeksų svyravimus.

„Natūralu, kad vyriausybė su tokiu įrenginiu pasaulio ateitį galės matyti penkerius metus į priekį ir tokiu būdu sugebės pasiruošti visiems iššūkiams, kurie galėtų destabilizuoti šalį“, – aiškina Irano Strateginių išradimo centro generalinis direktorius A. Razegis. 

Beje, jis neslepia, kad tokį jo išradimą smarkiai kritikavo jo draugai ir šeima – artimieji grūmojo išradėjui, esą taip jis „mėginąs vaidinti Dievą“.

„Šis projektas nėra nukreiptas prieš mūsų religinius įsitikinimus, – skuba raminti laiko mašinos išradėjas. – Anaiptol. Tokį įrenginį visaip mėgina išrasti amerikiečiai ir tam leidžia milijonus dolerių. O aš jį jau išradau – ir kur kas mažesnėmis sąnaudomis.“

Liūdna, tačiau nei masinei gamybai, nei pasauliniam pristatymui savo išradimo A. Razegis patikėti kol kas nesiruošia, nors galbūt tai darys ateityje.

„Priežastis, kodėl nepristatome ir neišleisime savo prototipo į prekybą dabar – labai paprasta: kinai nusigvelbs idėją ir per naktį prikeps milijonus tokių laiko mašinų.“

Ar tik nebus tokią lemtį išradėjui išpranašavusi pati laiko mašina?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius