Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas sieja kosminį palydovą su keptuve?

Pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“ gruodžio pradžioje turėtų pasiekti kosmosą. Jau nuo pirmadienio TV3 televizijos eteryje vakarais, 20.57 val., pirmadienį-ketvirtadienį laidos „Misija Lituanica 80“ žiūrovai galės iš arčiau pamatyti, kaip buvo kuriamas pirmasis lietuviškas palydovas ir sužinoti, kas bendro tarp technologijų, naudojamų kosmose, ir kai kurių mūsų kasdienybėje sutinkamų dalykų.
Lietuviškas palydovas
Lietuviškas palydovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Daugeliui atrodo, kad sudėtingi astronautikos išradimai visai nesusiję su mūsų kasdienybe. Tačiau neapsigaukite – ne vieną kosmose naudotą technologiją šiandien galime sutikti savo buityje. Pirmojoje „Misija Lituanica 80“ laidoje žiūrovai sužinos, kas sieja kosminį palydovą su... keptuve.

Kokią funkciją teflonas atlieka palydove „LitSat-1“ ir su kokiais kasdien naudojamais daiktais jis asocijuojasi laidos rengėjų kalbintiems praeiviams?

Pirmoje „Misija Lituanica 80“ laidoje Kauno technologijos universiteto mechatronikos studentai Algis ir Darius apie tefloną išklos visą tiesą ir leis viena akimi žvilgtelėti į palydovą, kurio konstravimui, kartu su kitais projekto komandos nariais, aukojo visą vasarą.

Primename, kad per palydovą „LitSat-1“ pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, sprendžia 15min.lt skaitytojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius