Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visatos raidynas: sudėliokite savo vardą iš galaktikų

Adresas Mokslas.IT, sudėliotas iš galaktikų
Writing.galaxyzoo.org nuotr. / Adresas Mokslas.IT, sudėliotas iš galaktikų
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Marias laiko praleidus kategorizuojant galaktikų išvaizdą, jų formose pradeda matytis žinomos figūros – taip pat ir abėcėlės raidės. Per pastaruosius kelerius metus savanoriai galaktikų medžiotojai iš „Zooniverse“ sudarė raidyną, tad nuo šiol kiekvienas pageidaujantysis savo paties ar artimo žmogaus vardą gali susidėlioti iš galaktikų.

Unikalus raidynas pavadintas „My Galaxies“ (liet. mano galaktikos). Jį sudaro į „Sloan Digital Sky Survey“ katalogą surinkti galaktikų atvaizdai, kurie, šio projekto entuziastų manymu, labai panašūs į lotyniškos abėcėlės raides. Galbūt kai kurias raides įžiūrėti būna ne taip paprasta (ypač mažąsias raides), tačiau bendras vaizdas (ypač didžiosiomis raidėmis) – gana įspūdingas ir įskaitomas.

„Po ranka turint milijonus galaktikų nuotraukų ir saujelę prisiekusių entuziastų, mažai kas lieka nepastebėta“, – aiškina Notingemo universiteto Astronomijos ir dalelių teorijos centro vyresnysis mokslo darbuotojas Stevenas Bamfordas. Šis žmogus – naujojo „galaktinio“ šrifto autorius.

6 proc. programėlę išbandžiusiųjų svetainės lankytojų rinkosi žodį „meilė“ (angl. love). O 1,8 proc. lankytojų magėjo savo kompiuterio ekrane pamatyti, kaip visata pasiunčia juos tolėliau ar pasveikina panašaus riebumo nenormine leksika.

Išbandyti galaktikų raidyną galėsite apsilankę šioje svetainėje.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT