Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

61 proc. lietuvių dar neturi išmaniųjų telefonų

Mergina naudojasi išmaniuoju telefonu.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mergina naudojasi išmaniuoju telefonu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva skyla į dvi dalis – išmaniąją ir užsilikusią prie senųjų technologijų. Mobiliuoju internetu savo telefone naudojasi tik trečdalis mobiliojo ryšio vartotojų, o šis skaičius auga lėtai, rodo „Bitė Lietuva“ duomenys. Išmaniuosius telefonus turi tik kiek daugiau nei trečdalis klientų, o ir tarp jų – tik kiek daugiau nei pusė išmaniajame naudojasi mobiliuoju internetu.

„Didelė dalis Lietuvos gyventojų vis dar renkasi neišmanius telefonus ir nesinaudoja mobiliuoju internetu telefone. Pagrinde tai lemia didelių sąskaitų baimė arba vartotojai tiesiog nežino, kuo naudingas jiems gali būti išmanusis telefonas bei mobilusis internetas telefone bei kaip paprasta juo naudotis“, – sako Fredas Hrenchukas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Šias tendencijas patvirtino ir „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kuri parodė, kad 36% Lietuvos gyventojų turi išmanųjį telefoną, net 61% nurodė, kad jų telefonas – neišmanus, o 3% pareiškė mobiliojo telefono visai neturintys. Lyginant su pernai tuo pat metu atliktu analogišku tyrimu, išmaniuosius telefonus turinčiųjų dalis padidėjo 9 procentiniais punktais, tačiau tai vis tiek išlieka nedidelė visų vartotojų dalis.

Net 24% išmaniųjų telefonų savininkų savo įrenginyje nesinaudoja jokiu interneto ryšiu. Pasak jų, taip yra, nes mobiliajame internete nemato jokios naudos (39%), baiminasi didelių sąskaitų (30%), mano, kad juo naudotis labai sunku (7%) arba net nežino, kaip prie jo prisijungti (6%).

Dar 14% išmaniųjų telefonų turėtojų prie interneto jungiasi tik per nemokamas stacionarias bevielio ryšio stoteles (Wi-Fi). Mobilųjį internetą savo telefone iš viso naudoja 62% išmaniųjų savininkų arba 22% Lietuvos gyventojų.

Kad mobilusis internetas telefone vis dar svetimas daliai Lietuvos gyventojų, rodo ir „Bitės“ duomenys. Bendrai naudojimasis mobiluoju internetu telefone tarp bendrovės klientų per metus išaugo tik 3 procentiniais punktais (nuo 30% iki 33%). Šis augimas dar lėtesnis nei turinčiųjų išmaniuosius telefonus, taip pat nedidelė ir augimo bazė.

Nauja kainodara

Trečiadienį pristatydama tyrimo rezultatus „Bitė“ pranešė ir apie kainodaros pokyčius. Nuo šiol „Bitės“ klientams mobiliojo interneto telefone kaina prisitaikys prie jų vartojimo įpročių. Kiekvienas gaus po truputį (5MB) mobiliojo interneto nemokamai, nes dažnas tiek per mėnesį sunaudoja netyčia. Telefonu išnaudojus nemokamai suteiktą mobilųjį internetą, klientą pasieks SMS žinutė su informacija, kad nemokama riba pasiekta ir kitas mobiliojo interneto žingsnelis (50MB) kainuos 2,5 Lt. Išnaudojus šį žingsnelį, procesas kartojasi ir pereinama į kitą mobiliojo interneto.

Mobiliojo interneto telefone planą „Lankstus“ sudarantys vartojimo laipteliai yra nedideli ir sudėlioti pagal paprastą logiką: nemokamai (5 MB); 2,5 Lt (50 MB); 5,25 Lt (200MB); 8,75 Lt (400MB); 12,25 Lt (800MB); 17,50 Lt (2 GB); o toliau naudojantis kiekvienas papildomas mobiliojo interneto laiptelis kainuos po 5,25 Lt (1GB). Tiems, kas telefone mobiliuoju internetu naudojasi nedaug – paskaito naujienas, parašo kelis laiškus – mobilusis internetas kainuos vos nuo 2,5 Lt. Ypač aktyviam vartotojui, kuris nuolat naršo, dalinasi nuotraukomis, žiūri filmukus, žaidžia – mobilusis internetas kainuos 17,50 Lt.

Šis planas taip pat suteikia klientams galimybę kontroliuoti savo išlaidas – su kiekvienu laipteliu klientas bus informuotas SMS žinute apie tai, už kokią sumą jis išnaudojo mobiliojo interneto ir kiek jam kainuos kitas nedidelis mobiliojo interneto laiptelis. 

Naująja „Bitės“ mobiliojo interneto telefone kainodara grįstas planas „Lankstus“ pradeda veikti nuo birželio 18 d. visiems naujiems „Bitės“ klientams, o esami gali jį užsisakyti paskambinę nemokamu klientų aptarnavimo numeriu 1501 arba užsukę į saloną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT