Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 17d. 21:49

Alytaus kolegijos technologijų centre – per 200 naujausių įrangos komplektų

Galingiausias pasaulyje mikroskopas gali fiksuoti objektus 35 pikometrų raiškoje
123rf nuotr. / Technologijos

Alytaus kolegijoje atidarytas moderniausias Baltijos šalyse regioninis technologijų centras. Čia įrengtos alternatyvių energijos šaltinių, mechatronikos, vėdinimo, automobilių diagnostikos laboratorijos skirtos ne tik mokslui, bet ir verslui.

Regioninis technologijų centras įrengtas Alytaus buvusioje šaudykloje. Už tris milijonus nupirkta laboratorinė įranga. Čia su pažangiausiomis technologijomis dirba būsimi statybos ir transporto inžinieriai.

„Kiekvienas mūsų studentas turi labai solidų kiekį praktikų. Praktika yra atliekama konkrečiose įmonėse – į jas mūsų studentai neretai įneša inovacijas, nes jie dirba su pažangesnėmis technologijomis nei įmonės“, – atkreipia dėmesį Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė.

Regiono verslininkus ypač domina alternatyvių energijos šaltinių laboratorijos. Pasak verslininkų, viena iš priežasčių, kodėl mažai kas ryžtasi įsirengti, pavyzdžiui, keliasdešimt kartų pigesnį geoterminį šildymą – trūksta ne tik žinių, bet ir specialistų.

„Tai yra unikalus atvejis, kai yra apjungta tiek šiluminės energijos rūšių. Jos apjungtos į vieną visumą. Čia vyksta ir šalčio, ir šilumos procesai išnaudojant saulę, žemę, oro energiją“, – aiškina verslininkas Vytautas Kazlauskas.

„Metrologinė stotelė matuoja vėjo greitį, kryptį ir intensyvumą. Mes galime bet kur pastatyti tą jėgainę, po to specialiomis programomis apskaičiuoti, ar verta ją ten statyti. Duomenys gali būti kaupiami metus, po to jie apdorojami ir apskaičiuojama, ar investicijos apsimoka“, – sako Regioninio technologijų centro vadovas Rytis Zautra.

Pasak pašnekovo, sparti technologijų raida yra didžiulis iššūkis ne tik mokslui, bet ir verslui.

Centre yra sukaupta daugiau nei 200 naujausių įrangos komplektų.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT