Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 10:11

Antradienį „Microsoft“ atsisveikina su „Windows XP“ operacine sistema

Montažo viršuje - Windows XP ekrano užsklanda, apačioje - vynuogynu virtusi kalva
Montažo viršuje - Windows XP ekrano užsklanda, apačioje - vynuogynu virtusi kalva

Antradienį „Microsoft“ nutraukia 13 metų veikusios „Windows XP“ operacinės sistemos palaikymą. Tai reiškia, kad vartotojams nebebus teikiama techninė pagalba, įskaitant automatinius atnaujinimus, padedančius apsaugoti kompiuterį, taip nebus galimybės atsisiųsti saugumo programos „Microsoft Security Essentials“.

„Microsoft“ duomenimis, Lietuvoje „Windows XP“ vis dar naudojasi 18 proc. paprastų vartotojų ir maždaug 27 proc. įmonių.

Kas nutiks, jei pasenusi operacinė sistema bus naudojama ir toliau?

Kaip perspėja „Microsoft“ vartotojų atmintinėje, didelė dalis naujų programų tinkamai nebeveiks su šia operacine sistema, nauja techninė įranga nepalaikys „Windows XP“, o dėl saugumo atnaujinimų trūkumo vartotojų kompiuteris gali tapti labiau pažeidžiamas įvairiems virusams ir kitai kenksmingai programinei įrangai.

„Dėl pastarosios galite prarasti duomenis ir svarbią asmeninę informaciją, taip pat patirti nesklandumų dirbant kompiuteriu ar net finansinių nuostolių. Toliau besinaudojant „Windows XP“ operacine sistema jūsų kompiuterio neapsaugos ir naujausios antivirusinės programos“, - rašoma atmintinėje vartotojams.

„Windows XP“ operacinė sistema buvo sukurta 2001 m. spalio mėnesį yra trim kartom nutolusi nuo naujausios „Windows“ operacinės sistemos „Windows 8“.

Bankomatams skirta „Microsoft“ operacinės sistemos versija „Windows XP Embedded“ vis dar naudojasi 95 proc. bankomatų. Jiems įrangos palaikymas už papildomą mokestį bus pratęstas iki 2015 m. liepos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT