Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 6d. 06:00

„Apple Magic Trackpad“ – alergiškiems pelėms

„Apple“ „Magic Trackpad“.
Gamintojo nuotr. / „Apple“ „Magic Trackpad“

Visur ir visada ieškantiems alternatyvų, pasirinkimo, taip pat tiems, kas yra alergiški kompiuterio pelėms, „Apple“ išleido jutiklinę plokštelę (angl. touchpad) „Magic Trackpad“.

Iš pakuotės susidaro įspūdis, kad įtaisas niekuo nesiskirs nuo „Apple“ nešiojamuosiuose kompiuteriuose integruotų „touchpad‘ų“: dėžutė primena kelių CD pakuotę, o joje yra tik pats įrenginys ir kelios brošiūros. Išėmus plokštelę, pakuotę galima mesti į šalį – jokių laidų ten nėra. Įrenginį maitina du įkraunami elementai.

Jei esate „Mac“ vartotojas, užteks įjungti įrenginį ir „Bluetooth“ ryšiu sinchronizuoti jį su kompiuteriu. Na, dar gali tekti atsisiųsti programinės įrangos atnaujinimą. Viskas – „Trackpad“ paruoštas darbui.

Gamintojo nuotr./„Apple“ „Magic Trackpad“.
Gamintojo nuotr./„Apple“ „Magic Trackpad“

Iš tiesų jis turi kiek daugiau funkcijų nei kompiuteriuose įmontuotas vyresnysis brolis, mat gali fiksuoti ir keturis atskirus prisilietimus. Kaip ir įprasta, braukiant plokštelę dviem pirštais tai bus laikoma pelės ratuko sukimu. Gnybiant pirštus ar juos skleidžiant įsijungs artinimo/tolinimo funkcija. Pasukus du pirštus pagal ar prieš laikrodžio rodyklę, suveiks pasukimo funkcija. Trijų pirštų prisilietimą galima nustatyti, tarkim, kaip dokumento ar objekto pažymėjimą ir nešimą, o keturiais pirštais naršyti po programas.

Visos „Trackpad“ funkcijos surašytos ant pakuotės.

Ne „Mac“ vartotojams („Windows“, „Linux“ ir kt.) viskas kiek kebliau. „Suporuoti“ įtaisą su kompiuteriu pavyks nesunkiai, bet dauguma funkcijų neveiks – net trumpo prisilietimo kompiuteris nelaikys pažymėjimu. Norint daugiau funkcijų, teks laukti „Apple“ atnaujinimo arba bandyti apeiti ribojimus. Bet net pavykus nulaužti „Mac“ kompiuteriams skirtą programos įrangą ir paleidus ją kitoje operacinėje sistemoje, veiks tik maždaug 2/3 funkcijų.

„Trackpad“ nėra tas daiktas, kuris apverstų rinką aukštyn kojomis, bet savo segmentą, manau, ras. Nors man patogiau kompiuterį valdyti pele. Ir pigiau...

Kaina Lietuvoje – 271 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT