TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Apple“ nepasiduoda – siekiama uždrausti visų „Galaxy“ mobiliųjų įrenginių prekybą ES

„Galaxy Tab 10.1“ pristatymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Galaxy Tab 10.1“ pristatymo akimirka
Šaltinis: MobiNews.lt
0
A A

Nesutarimai tarp „Apple“ ir „Samsung“ korporacijų gražiuoju, atrodo, nesibaigs.

Ankščiau JAV mobiliųjų įrenginių gamintojui pavyko išsikovoti sau palankų sprendimą Diuseldorfo teisme, kuris nusprendė uždrausti „Samsung Galaxy Tab 10.1“ kompiuterių prekybą visoje Europos Sąjungoje. Po kiek daugiau nei savaitės teismas atšaukė savo sprendimą ir prekybą šio modelio planšetėmis uždraudė tik Vokietijoje. Tačiau „Apple“ neketina nusileisti – bendrovė nuo šiol siekia uždrausti ne tik šio planšetinio kompiuterio, bet ir visų „Galaxy“ serijos išmaniųjų telefonų prekybą.

Būtent toks reikalavimas yra išdėstytas skunde, kuris buvo įteiktas Nyderlanduose esančiam Hagos regioniniam teismui. Jau ankščiau, kuomet visas žiniasklaidos dėmesys buvo sutelktas į Vokietijos teismo sprendimą, buvo žinoma, kad „Apple“ ieškinys Nyderlanduose yra daug platesnis, tačiau bendrovė užsimojo jį išplėsti dar labiau. Nuo šiol siekiama uždrausti prekiauti ne tik visais „Galaxy Tab“, bet ir „Galaxy S“, „Galaxy S II“ bei „Galaxy Ace“ įrenginių modeliais.

Ieškinyje, kurio nagrinėjamo pradžia numatoma rugsėjo 15 dieną, taip pat minimi ir kiti „Galaxy“ įrenginiai. Į sąrašą patenka telefonai „Mini“, „Gio“, „Nexus“, „Europa“, 551 ir „Apollo“, tačiau jie minimi tik vienoje dokumento išnašoje: „Tikėtina, kad šiuose įrenginiuose taip pat pažeidžiama viena ar kita teisė į patentą“.

Jei teismas patenkintų „Apple“ reikalavimus, „Samsung Korea“ bei jos dukterinėms įmonėms Olandijoje būtų uždrausta ne tik pardavinėti, bet ir gaminti, keisti, transportuoti, netgi sandėliuoti šiuos produktus.

Atsižvelgiant į tai, kad Olandijoje veiklą vykdančios logistikos bei sandėliavimo įmonės yra strateginės reikšmės (iš šios šalies produkcija gilyn į Europą keliauja 28 kryptimis), toks draudimas tiesiog pakirstų „Samsung“ mobiliųjų įrenginių verslą šiame regione. Tai turėtų neigiamos įtakos jos užimamoms pozicijoms rinkoje net ir pasauliniu mastu.

Tačiau ir tai dar ne viskas: ieškinyje reikalaujama, kad „Samsung“ visoms prekyba užsiimančioms Europos bendrovėms parašytų oficialius laiškus, kuriuose būtų reikalaujama per 14 dienų ištuštinti savo sandėlius – patentus pažeidžianti produkcija turinti keliauti atgal pas gamintoją. Maža to, „Samsung“ turėtų kompensuoti visas pirkimo bei grąžinimo atgal išlaidas. Jei prekybininkai su tokiomis sąlygomis nesutiktų, anot „Apple“ teisininkų, tai iš karto reikštų, kad jie prisiima visą atsakomybę dėl pažeistų teisių į intelektinę kompanijos nuosavybę.

„Apple“ toli gražu neužima tik puolamųjų pozicijų šiame „patentų kare“ – jai taip pat tenka imtis ir gynybos. Prieš kelias dienas JAV Tarptautinės prekybos komisijai bei Delvaro valstijos apygardos teismui buvo įteikti skundai, kuriuose teigiama, kad „Apple“ taip pat vagia intelektinę nuosavybę.

Tokius kaltinimus jai pateikė HTC – kitas stambus žaidėjas mobiliųjų įrenginių rinkoje. Ši bendrovė yra įsitikinusi, kad absoliučiai visi „Apple“ gaminami įrenginiai (pradedant „iPhone“ ir baigiant „Apple TV“) neteisėtai naudoja tris jos technologijas. HTC šiais ieškiniais siekia uždrausti visų „Apple“ produktų prekybą JAV teritorijoje ir gauti trigubą kompensaciją už patirtą žalą.

MobiNews.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT