Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Apple“ nesėkmė: teismas vėl stojo į patentų trolių pusę

47RS131201A096
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 47RS131201A096
Šaltinis: 15min
1
A A

JAV Teksaso valstijos federalinio teismo žiuri paskelbė, kad bendrovė „Apple“ už neteisėtą įmonės „VirnetX“ patentuotų technologijų naudojimą turės sumokėti daugiau nei 302 mln. JAV dolerių (270 mln. eurų) nuostoliams padengti, rašo fortune.com.

Pakartotinis teisminis nagrinėjimas Teksaso valstijoje buvo atliktas teisėjo Roberto Schroederio nurodymu – rugpjūtį jis panaikino teismo nutarimą, pagal kurį „Apple“ bendrovei „VirnetX“ turėjo išmokėti net 625 mln. JAV dolerių (559 mln. eurų) sumą – teisėjas sprendimą motyvavo tuo, kad žiuri ankstesniame bylos nagrinėjime galėjo būti sutrikdyti.

„VirnetX“ ir „Apple“ dvikova dėl patentų teismo salėse trunka jau ne vienerius metus. Teisinis karas prasidėjo dar 2010 metais, kai patentų supirkimu užsiimanti bendrovė „VirnetX“ pateikė ieškinį Teksaso Rytų apygardos federaliniame teisme. Šiame ieškinyje buvo nurodyta, kad „Apple“ pažeidė keturis patentus, aprašančius technologijas, naudojamas saugiuose tinkluose (VPN) ir saugiuose komunikacijos kanaluose.

2012 metais teismo žiuri sprendimu „Apple“ turėjo sumokėti 382 mln. dolerių „VirnetX“ nuostoliams padengti, tačiau apeliacinis teismas patenkino „Apple“ ieškinį ir atmetė žiuri sprendimą tvirtindami, kad apskaičiuojant nuostolius teisėjas žiuri pateikė neteisingas instrukcijas.

Pakartotinio bylos nagrinėjimo metu buvo sujungti du „VirnetX“ ieškiniai – šių metų vasarį žiuri pateikė savo verdiktą, kuriame buvo nurodyta dar didesnė suma nuostoliams atlyginti, net 625 mln. dolerių (didžiausia suma JAV patentinių bylinėjimųsi istorijoje).

Bet teisėjas R. Schroederis vėliau šį verdiktą panaikino tvirtindamas, kad pakartotinis nuorodų į ankstesnę bylą naudojimas galėjo suklaidinti žiuri ir tai buvo neteisinga „Apple“ atžvilgiu.

Tad naujausioje byloje žiuri užduotis buvo apskaičiuoti nuostolius dėl dviejų „VirnetX“ patentuotų technologijų panaudojimo – ankstesniame teisme jau buvo nustatyta, kad „Apple“ tikrai kalti dėl pažeidimų, o taip pat nustatyti, ar buvo pažeisti kiti du patentai ir jeigu taip, tai apskaičiuoti nuostolius. 302 mln. dolerių suma atitiko „VirnetX“ reikalaujamą kompensacijos sumą.

Tiesa, šis sprendimas – dar ne pabaiga „Apple“ ir „VirnetX“ istorijoje. Teismas dar aiškinsis, ar „Apple“ patentais saugomas technologijas naudojo ir tokiu būdu patentus pažeidinėjo sąmoningai. Jeigu teismo atsakymas bus teigiamas, „Apple“ sąskaita galimai bus patuštinta dar labiau.

Be to, „Apple“ ir „VirnetX“ bylinėsis ir dėl technologijų, naudojamų naujesnėse saugumą užtikrinančios programinės įrangos versijose, ir „iMessage“ programėlėje.

„VirnetX“ 4 patentus, minimus byloje, 2006 metais perėmė iš „Science Applications International“ korporacijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Bauda Apple
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT