Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 10d. 14:04

Ar pigus GPS sekiklis gali apsaugoti mūsų vaikus

GPS sekiklis K8
Gearbest iliustr. / GPS sekiklis K8

Kasmet tėvai su nerimu savo vaikus išleidžia į mokyklą. Nors mūsų šalis yra pakankamai saugi, visko gali pasitaikyti. Susidomėjimas elektroninėmis saugumo priemonėmis ir programėlėmis ypatingai padidėja žiniasklaidoje nuskambėjus rezonansinėms istorijoms. Viena iš jų – automagistralėje dėl automobilio pagrobta ir vėliau nužudyta Ieva Strazdauskaitė.

15min jau rašė apie saugumo priemones, kurių gali imtis šeimos nariai. Vienas iš jų – galimybė telefone aktyvuoti saugumo programėlę arba ją atsisiųsti. Kaip įjungti SOS režimą telefone skaitykite čia.

Be abejo, tėvai niekada nebus 100 proc. ramūs, tačiau paprastas GPS sekiklis gali padėti jiems į mokslo metų pradžią pažiūrėti ramiau. Kaip šis prietaisas gali pasitarnauti vaikams apsaugoti?

Gearbest iliustr./GPS sekiklis K8
Gearbest iliustr./GPS sekiklis K8

Apie potencialius pavojus net nesinori kalbėti, tačiau jūs patys žinote, kad net ir ramiausiais laikais, net ir saugioje šalyje gali pasitaikyti siaubingų nusikaltimų. Kita vertus, ir patys vaikai gali įsivelti į įvairias problemas ar gerai nepagalvoję tiesiog pasiklysti miesto džiunglėse. Paprastas, pigus GPS sekiklis gali bent šiek tiek sumažinti tokio nerimo priežastis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar telefone instaliuota programėlė gali išgelbėti gyvybę?

GPS sekiklis leidžia nustatyti automobilio ar žmogaus buvimo vietą. Šis įrenginys leidžia sukurti virtualią teritoriją, kurios ribas peržengus gausite įspėjimą į savo išmanųjį telefoną. Taip visuomet žinosite, jei vaikas nuklysta kažkur, kur jam nederėtų būti.

Siųstuvas su mikrofonu

K8 siųstuvas, matomas nuotraukose, turi ir mikrofoną, taigi galėsite pasiklausyti savo vaiko aplinkos. Aišku, svarbu tai daryti tik tam tikrais atvejais, kuomet kyla abejonių dėl saugumo, kad nebūtų pažeistas vaiko privatumas.

K8 leidžia pasidomėti, kur vaikas lankėsi, kur vaikščiojo, realiu laiku matyti jo buvimo vietą. Pats siųstuvas veikia paprastai. Tereikia įdėti SIM kortelę, ir tuomet įrenginys savo koordinates nuolat siųs į serverį. Jas pasiekti galėsite išmaniuoju telefonu su specialia programėle, ar prisijungę prie sistemos internete. Didžiausias jūsų rūpestis bus prisiminti įkrauti įrenginį – prietaisui pilnai įkrautos baterijos pakaks 3-5 dienoms.

Sekiklio trūkumai ir privalumai

Galiausiai, reikia paminėti, kad K8 sekiklis yra visai mažas. Jį galima naudoti kaip raktų pakabuką, todėl vaikui jokių problemų jį nešiotis tikrai nekils. Jei dar dvejojate ar verta taip sekti savo vaiką, pasakysime, kad sekiklius vaikams rekomenduoja daugelis technologijų svetainių.

Pavyzdžiui, Laptopmag.com teigiama, kad tėvai tiesiog jaučiasi saugiau, kai žino, kur yra jų vaikai. Svarbu neperdėti ir naudotis šiuo prietaisu tik tuomet, kuomet kyla įtarimų dėl vaiko buvimo vietos.

Kita vertus, K8 sekiklis puikiai tinka ir automobiliams bei gyvūnams sekti. Jis turi magnetinį paviršių, todėl jį lengva paslėpti kur nors transporto priemonėje, o ir ant šunelio antkaklio jis tikrai nepamaišys.

Tačiau maža problema – ar jūsų vaikas tikrai sekiklį visuomet nešiosis su savimi – kaip ir išmanųjį telefoną? Juk vaikai išsiblaškę, tad gali šį mažytį prietaisą pamesti arba kur nors palikti.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT