Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar yra ryšys jūroje?

Ryšys jūroje
TELE2 nuotr. / Ryšys jūroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tęsiant vasaros žygių temą mūsų žvilgsnis neišvengiamai nukrypo ir į motušę Baltiją. O kadangi liepos 30 d. kaip sykis švenčiame Jūros šventę, pakalbėkime, ar yra prasmės imti mobilųjį telefoną pvz., išsiruošus pasiplaukioti jachta ar pažvejoti menkių?

Klausimas „Ar yra ryšys jūroje“ daugeliui, ko gero, skamba panašiai, kaip „Ar yra gyvybė Marse?“. Tačiau Australijos telekomunikacijų bendrovė „Telstra“ šį klausimą sprendžia rimtai ir atsakingai. Jų manymu, telefono neverta atsisakyti netgi plūduriuojant viduryje Ramiojo vandenyno. Kaip žinia, niekas negali garantuoti šimtaprocentinio ryšio kiekviename planetos užkampyje. Bet jeigu mobilusis ryšys ar internetas jūroje jums toks pat gyvybiškai būtinas kaip ir gėlas vanduo, viskas išsprendžiama. Pasirodo, labai norint žvejams ir vandens turistams naudotis telefonu – visiškai įmanoma.

Australų kompanija tvirtina, kad jos „Next G“ ryšiu įmanoma naudotis maždaug milijone kvadratinių mylių vandenyno, tačiau kadangi tolstant nuo kranto ryšys silpnėja, reikia atitinkamai pasiruošti, kad prireikus būtų galima užmegzti ryšį net tuomet, kai kranto linija seniai išnykusi iš akių. Ta proga „Telstra“ parengė filmukų ciklą apie tai, kaip elgtis su mobiliuoju ryšiu atokiose vietovėse ir kaip geriausiai naudotis antena, kad būtų maksimaliai pagerintas ryšio priėmimas.

Aišku, naudotis mobiliuoju jūroje nėra taip paprasta kaip savo namų svetainėje. Bet juk ruošiantis į bet kurią kelionę reikia daug ką apgalvoti ir atsargomis bei specialiomis priemonėmis apsirūpinti iš anksto.  Jums prireiks: pakankamai masyvaus papildomos antenos įrenginio, papildomo (tiesa, nelabai ilgo) kabelio ir dar keleto smulkmenų. Bet jei knygelių „Pasidaryk pats“ serija buvo jūsų mėgstamiausia dar nuo darželio laikų, šis technologinis iššūkis tikrai nesukels didelių problemų. Be to, Baltija – tai ne vandenynas. Tad jei į jūrą iškeliausite su telefonu, gal net ir be specialių antenų pavyks pasinaudoti ne tik mūsų, bet ir kolegų iš „Tele2“ teikiamu ryšiu Švedijoje – žiūrint, kurioje pusėje esate.

Beje, panašiais patarimais gali pasinaudoti ir stovyklautojai bei kelionių furgonėliuose mėgėjai.

Linksmų kelionių ir gero ryšio!


Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT