Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Arčiausias prie Žemės „supermėnulis” – jau šį savaitgalį. Kaip jį nufotografuoti?

Šį sekmadienį, rugpjūčio 10 dieną, įvyks šiais metais didžiausias mėnulio priartėjimas prie Žemės. Toks mėnulio pasirodymas, pastaraisiais metais gavęs „supermėnulio“ terminą, šią vasarą numatytas tris kartus.
Mėnulis
Mėnulis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Liepos 12 – ąją „supermėnulį“ paslėpė audros debesys, tačiau tai ne didelė bėda. Astronomijos entuziastai labiausiai laukia sekmadienio, kuomet įvyks didžiausias „supermėnulio“ pasirodymas metuose – mėnulis priartės 356,896 kilometrų iki Žemės. Tuomet mėnulis bus pilnaties fazėje.

Visame pasaulyje žmonės mėgins užfiksuoti didžiausią mėnulio priartėjimą. Ta proga pateikiame penkis svarbiausius patarimus, padėsiančius Jums užfiksuoti „supermėnulį“ kuo įspūdingiau.

1. Fotografijoje svarbiausios trys funkcijos: ISO, diafragma (angl. aperture) ir išlaikymas. Visų pirma, pasirinkite rankinių nustatymų režimą. Pirmiausia nustatykite kuo mažesnę jautrumo šviesai (ISO) reikšmę, pavyzdžiui, ISO 100 (įsitikinkite, kad automatinis ISO tikrai nėra aktyvuotas). Po to nustatykite savo „apertūrą“ iki f/11, o ekspozicijos laiką –  iki 1/125.

2. Kai fotoaparatas jau paruoštas, stenkitės sumažinti judėjimo tikimybę. Tokiu atveju į pagalbą atskuba trikojis. Jis beveik būtinas daiktas tai atvejais, kai reikia ilgesnio išlaikymo. Jeigu neturite trikojo, galite nustatyti laikmatį – jis padės išvengti judėjimo.

3. Jei turite galimybę, pasirūpinkite ir teleobjektyvu, kurio židinio nuotolis 200 mm ir didesnis, arba kompaktiška fotokamera su dideliu optiniu priartinimu. Naujose fotokamerose, tokiose kaip „Samsung Galaxy“ yra integruotos iki 21x optinio priartinimo galimybės. Tai leis maksimaliai priartinti mėnulį ir įžiūrėti net menkiausias paviršiaus detales.

4. Nefotografuokite vienišo mėnulio. Nuotraukos bus daug įspūdingesnės, jeigu fone matysis miesto peizažas ar gamtos vaizdai. Nebijokite eksperimentuoti su įvairiais objektais: pastatais, paukščiais, medžiais ar kalvomis.

5.  Papildomų objektų įkomponavimas gali apsunkinti tinkamos ekspozicijos pasirinkimą. Tokiu atveju galite įamžinti dvi nuotraukas su skirtingomis ekspozicijomis: pirmoje akcentuokite mėnulį, antroje – aplinką. Vėliau redagavimo programų pagalba iškirpkite mėnulį iš pirmos nuotraukos ir įmontuokite jį antroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius