Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 14d. 13:31

Ateities snaiperiai: EXACTO sistema leidžia keisti kulkos kryptį

Snaiperių varžybos Gaižiūnų poligone
kpt. Tomo Ilonio nuotr. / Snaiperių varžybos Gaižiūnų poligone

JAV pažangiausių gynybos tyrimų agentūros (DARPA) specialistai atliko sėkmingus bandymus, testuodami EXACTO sistemą, kurią naudojant, snaiperio iššauta kulka gali keisti judėjimo kryptį, ir beveik visada pataikyti į taikinį.

Oficialiame puslapyje DARPA pristatė filmuką, kuriame demonstruojamas skirtumas tarp paprastos, 50 kalibro snaiperio, ir EXACTO sistema patobulintos kulkos šūvio trajektorijos. Pastaruoju atveju, iššauta kulka reaguoja į po šūvio pasikeitusias aplinkos sąlygas (pvz., į sustiprėjusį vėją), pajudėjusį taikinį ar kitas pasikeitusias aplinkybes, ir kulkos kryptį pakeičia taip, kad ji vis tiek pasiektų tikslą.

Kaip teigia DARPA, sistema susideda iš specialios, lengvai kryptį galinčios keisti 50 kalibro kulkos ir realiu laiku veikiančio optinio valdymo mechanizmo, kuris reaguoja į pasikeitusią aplinką ir keičia kulkos judėjimą. Tai taps ypač efektyvia priemone šaudant į judančius taikinius.

Manoma, kad šia sistema aprūpinti ginklai pirminiame pritaikymo etape ypač pagelbės Afganistane kovojantiems kariams, kur dėl vyraujančių stiprių vėjų ir dažnų smėlių audrų labai padidėja netaiklaus šūvio tikimybė. Tuo tarpu kiekvienas netaiklus šūvis gali atskleisti snaiperio ir šalia jo esančių karių buvimo vietą ir sukelti pavojų jų gyvybei.

Technologijos.lt
Temos: 1 Kulka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT