TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atidaromas KTU „Santakos“ slėnis, kuriame sumontuota 89 mln. litų vertės tyrimų įranga

KTU „Santakos“ slėnis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / KTU „Santakos“ slėnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę oficialiai atidaromas Kauno technologijos universiteto (KTU) Mokslo, technologijų ir verslo centras, „Santakos“ slėnio dalis. Šis centras jungs perspektyvias technologijas ir žinioms imlias įmones. „Santakos“ slėnis yra vienas iš didžiausių tokio tipo centrų Lietuvoje.

KTU Mokslo ir technologijų centre bei Technologinio verslo inkubatoriuje įrengta apie 350 darbo vietų, o sumontuotos įrangos vertė siekia beveik 89 mln. litų. Bendra projekto vertė – daugiau nei 150 mln. litų.

Mokslinių tyrimų erdvės užima 9 tūkst. kv. metrų plotą, o verslui skirta 3,5 tūkst. kv. metrų. 

Jau užimta daug patalpų

Numatoma, kad per trejus metus po atidarymo KTU „Santakos“ slėnyje įsikurs ir savo verslą plėtos 40 jaunų technologinių įmonių. Technologinio verslo inkubatoriuje, kurio veiklą koordinuoja KTU Regioninis mokslo parkas, jau užimtos beveik visos biurams skirtos patalpos.

Čia kuriasi įmonės, imlios ateities energetikos, darniosios chemijos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų sričių mokslinių tyrimų rezultatams.

Slėnyje šiuo metu įsikūręs JAV įmonės padalinys Lietuvoje „Virtustream LT“, kuris ketina sukurti 50 darbo vietų, įmonė „Softneta“ – inovatyvi, sparčiai auganti medicininius IT sprendimus kurianti bei diegianti bendrovė, „SEMS Technologies“, kartu su KTU mokslininkais komercializuojanti žmonių srauto monitoringo sistemą, kuri padeda analizuoti pėsčiųjų srauto duomenis viešajame transporte, muziejuose, galerijose, parduotuvėse, prekybos centruose.

Daug mokslo padalinių

KTU „Santakos“ slėnyje sutelktas chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos ir mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų – sričių mokslo ir studijų potencialas. 

Mokslinių ir taikomųjų tyrimų paslaugas koordinuojantis Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC) verslui gali pasiūlyti daugiau kaip tūkstantį specializuotų paslaugų.

KTU „Santakos“ slėnyje įsikūrę šie KTU mokslo centrai ir institutai: Prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institutas, Medžiagų mokslo institutas, Biomedicininės inžinerijos institutas, Sveikatos telematikos mokslo institutas, Realaus laiko kompiuterinių sistemų centras, Sintetinės chemijos institutas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./KTU „Santakos“ slėnis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Algirdas Šačkus

Juose sumontuota daug modernios tyrimams skirtos aparatūros. Pavyzdžiui, Sintetinės chemijos institutas vienintelis Lietuvoje turi 7 mln. litų vertės branduolių magnetinio rezonanso spektrometrą. Juo tiriamos organinės strutūros. Instituto direktorius Algirdas Šačkus aiškino, kad šie tyrimai reikalingi biofarmacinėms įmonėms, bendriems projektams su užsienio univbersitetais. „Kai buvau doktorantas 1971 m., dirbau su šimtą kartų mažiau pajėgia aparatūra“, – prisimena A.Šačkus.

Medžiagų mokslo instituto laboratorijoje po grindimis sumontuotas specialus pamatai, kurie užtikrina, kad manipuliuojat medžiagų struktūromis atominiame lygmenyje nebus jokių virpesių. Kita patalpa užtikrina visiškai sterilią nuo dulkių aplinką.

Verslo ir mokslo ryšį atspindi ir architektūra

Verslo ir moklo idėja užkoduota ir pastato architektūroje, kurtoje pagal architektų Gražinos Janulytės-Bernotienės, Rimantės Lydytės, Eriko Klinavičiaus projektą.

„Du pastato korpusai – baltas ir juodas – tarsi atkartoja In ir Jang koncepciją, kai iš pirmo žvilgsnio skirtingos ar net viena kitai priešingos jėgos, veikdamos kartu, papildo viena kitą“, – architektūrinę koncepciją pristatė G. Janulytė – Bernotienė.

KTU Mokslo, technologijų ir verslo centro vientisą kompoziciją sudaro du vienas su kitu kontrastuojantys architektūriniai masyvai – horizontalus penkių aukštų pastatas, skirtas mokslinei veiklai ir vertikalus aštuonių aukštų verslo įmonių pastatas.

KTU Mokslo, technologijų ir verslo centro vientisą kompoziciją sudaro du vienas su kitu kontrastuojantys architektūriniai masyvai.

Mokslui, studijoms ir verslui skirtas centro dalis sujungia universalių ir viešųjų patalpų intarpas, kuriame yra vestibiuliai, ekspozicinės erdvės, informaciniai centrai.

Mokslo laboratorijoms skirtas pastatas – šviesus, lengvų konstrukcijų. Viršutiniuose aukštuose įrengtos laboratorijos išdėstytos aplinkui saulės šviesos „šulinį“, stiklo sienos ir pertvaros leidžia maksimaliai išnaudoti natūralų apšvietimą. Pirmajame pastato aukšte įsikūrė specialiosios paskirties laboratorijos. Išorinį lengvumo įspūdį kuria dvisluoksnis stiklo fasadas su metalinių sijų tinklu.

Vidinė pastato erdvė lengvai keičiama pagal poreikius. Pavyzdžiui, 400 vietų konferencijų salę, reikalui esant, galima transformuoti į dvi atskiras sales.

Atidarymas – penktadienį

Iškilmingas „Santakos“ slėnio atidarymas įvyks penktadienį. Kartu vyks ir tarptautinė konferencija „Lietuvos mokslas ir pramonė 2014: slėniai – paskata inovacijų ekonomikai“, kurioje bus diskutuojama apie slėnių, skatinančių aukštųjų technologijų ir inovacijų skvarbą versle, veiklą. Konferencija vyks anglų kalba ir bus transliuojama tiesiogiai internetu.

Joje dalyvaus daugiau kaip 400 dalyvių, taip pat ir premjeras Algirdas Butkevičius, ministrai, Carlosas Manuelis Félixas Moedas, eurokomisaras, atsakingas už tyrimus, mokslą ir inovacijas, Davidas E.Bakeris, Ilinojaus (JAV) technologijos universiteto viceprezidentas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT