Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atlikus auditą „Apple“ produktų gamykloje Kinijoje rasta „reikšmingų problemų“

„Foxconn“ gamyklos darbuotojai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Foxconn“ gamyklos darbuotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepriklausomo audito metu Kinijos „Foxconn“ gamykloje, kurioje surenkami kompanijos „Apple“ produktai, rasta „reikšmingų problemų“, skelbiama organizacijos „Fair Labor Association“ (FLA) ataskaitoje.

Auditą gamykloje užsakė pati „Apple“ po to, kai sulaukė kritikos dėl blogų darbo sąlygų, praneša BBC.

Kritikuodama kinų darbo sąlygas, FLA rekomendavo mažinti darbo valandų skaičių, užtikrinti stabilų atlyginimą ir pagerinti gamyklos darbuotojų atstovavimą. „Apple“ pareiškė sutinkanti su tokiomis rekomendacijomis.

„Mes pritariame FLA tikslams gerinti darbo sąlygas ir pakelti kartelę gamyklose“, – rašoma bendrovės pranešime.

Dirba ilgai ir pigiai

Ataskaitoje nurodoma, kad „Foxconn“ gamykloje dažnai dirbama ilgiau nei 60 valandų per savaitę, o kartais net visas septynias dienas be poilsio. Taip pat akcentuojami tokie pažeidimai, kaip neapmokami viršvalandžiai, pavojai saugumui ir sveikatai.

Vidutinis mėnesio atlyginimas trijose „Foxconn“ gamyklose vyrauja nuo 360 iki 455 dolerių (935–1180 Lt). Neseniai darbuotojų atlyginimai buvo padidinti 25 proc.

FLA skelbia sutarusi su „Foxconn“, kad ji laikysis organizacijos standartų ir iki 2013 metų liepos sumažins vidutinį darbo valandų skaičių iki Kinijoje galiojančios teisėtos ribos – 49 val. per savaitę.

Siekdama patenkinti tokius reikalavimus kompanija žada nusamdyti tūkstančius naujų darbuotojų.

Kinijoje egzistuoja ir dar viena problema – šalies valdžia nepritaria profesinių sąjungų steigimui, todėl realiai jos neturi ir „Foxconn“ darbuotojai. Tiksliau, profsąjunga egzistuoja, tačiau tik formaliai. „Nors profesinė sąjunga yra, didžioji dauguma darbuotojų nežinojo apie jos veiklą ir apie kolektyvinių derybų susitarimą“, – nurodoma ataskaitoje. Be to, dauguma profsąjungos komitetų narių yra bendrovės vadovaujančio lygmens atstovai.

Šios kompanijos gamyklose dirba per 1,2 mln. žmonių. Jie surenka tokių kompanijų, kaip „Apple“, „Microsoft“, „Hewlett-Packard“ ir kt. gaminius.

„Apple“ nusamdė FLA atlikti auditą jos produktų gamyklose dėl pranešimų apie nesąžiningas ir pavojingas darbo sąlygas.

Beje, anksčiau šią savaitę viešėdamas Kinijoje „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas apsilankė „Foxconn“ gamykloje ir susitiko su jos vadovais bei darbuotojais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Darbo rinka Apple
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT