Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 16:42

Aukščiausiame ES teisme atversta byla dėl „Facebook“ vykdomo asmens duomenų perdavimo

„Facebook" socialinis tinklas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Facebook" socialinis tinklas

Didžiausio socialinio tinklo „Facebook“ ir privataus asmens iš Austrijos ilgą laiką trukusi kova dėl duomenų perdavimo į Jungtines Valstijas antradienį persikėlė į aukščiausią Europos Sąjungos (ES) teismą.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas išklausė argumentus, ar „Facebook“ Dubline įkurta patronuojamoji įmonė gali teisėtai perduoti vartotojų asmens duomenis į Jungtinėse Valstijose esančią patronuojančiąją bendrovę.

Sprendimas, kuris turėtų būti priimtas iki metų pabaigos, gali turėti didelių pasekmių socialinės žiniasklaidos įmonėms ir tūkstančiams ES įmonių, kurios siunčia klientų duomenis į tokias šalis kaip JAV.

Privatus asmuo Maxas Schremsas iškėlė bylą 2013 metais, kai buvęs JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) rangovas Edwardas Snowdenas atskleidė JAV saugumo agentūrų vykdomos elektroninės priežiūros mastą, įskaitant faktą, kad „Facebook“ agentūroms suteikė prieigą prie europiečių asmeninių duomenų.

M.Schremsas, susirūpinęs, kad iškilo pavojus jo asmeninei informacijai, siekė užginčyti duomenų perdavimą Airijos, kurioje įsikūrusi „Facebook“ būstinė Europoje, teismuose.

Airijos duomenų komisaras priėmė preliminarų sprendimą, kad duomenų perdavimas galėjo būti neteisėtas, nes vadinamosios standartinės sutarčių nuostatos, reglamentuojančios duomenų perdavimą, nepakankamai apsaugo vartotojų duomenų privatumą.

Airijos valdžios institucijos galiausiai kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, kad pastarasis nuspręstų, ar šios sutartinės sąlygos atitinka Europos taisykles.

M.Schremsas iš esmės neprieštarauja sutarčių nuostatoms, tačiau pareiškė, kad pagal įstatymą komisaras galėtų taikyti svaresnį požiūrį stabdydamas duomenų perdavimą atskirais atvejais, pavyzdžiui, tokiais kaip „Facebook“ atveju.

„Facebook“ pareiškė, kad tokios sutartys yra gyvybiškai svarbios įmonėms.

„Standartinės sutarčių sąlygos yra svarbios apsaugos priemonės, užtikrinančios, kad europiečių duomenys liktų apsaugoti, kai jie perduodami į kitą vandenyno pusę, – pareiškė socialinio tinklo generalinis patarėjas Jackas Gilbertas. – Jos leidžia tūkstančiams europiečių vykdyti verslą visame pasaulyje.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT