Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 8d. 13:30

Baugi „Microsoft“ prezidento įžvalga: kur mus nuves veido atpažinimo technologijos?

Veido atpažinimo technologijos Kinijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Veido atpažinimo technologijos Kinijoje
Veido atpažinimo technologijos šiais laikais jau nieko nebestebina – ji naudojama įvairiausiuose produktuose ir labai tikėtina, kad patys esate bent kartą jomis naudojęsi. Pavyzdžiui, veido atpažinimas „Facebook“ socialiniame tinkle sužymi nufotografuotus žmones, kai kurie naujesni išmanieji telefonai taip pat atsirakina atpažinę savo šeimininko veidą. Tai yra naudinga. Bet kartu – ir pavojinga, rašo recode.net.

Korporacijos „Microsoft“ prezidentas Bradas Smithas nupasakojo baugų scenarijų, pagal kurį veido atpažinimo technologijos, jei nebus griežtai reguliuojamos įstatymais, mūsų gyvenimus ir požiūrį į privatumą gali pakeisti į labai nepageidautiną pusę.

„Potencialiai tai reiškia, kad kiekvienąkart įėję į parduotuvę, tos parduotuvės valdytojai žinos, kada ten buvote užsukę paskutinį kartą, kokius produktus rinkotės, už kokią sumą apsipirkote. Bet tai – tik žiedeliai lyginant su tuo, kaip veidų atpažinimas gali pakeisti asmenų ir valstybių santykį“, – technologijų konferencijoje „Tech Summit“ Lisabonoje pasakojo „Microsoft“ vadovas.

B.Smithas iliustravimui pasitelkė bemaž pasaulio pabaigos scenarijų, tolygų scenarijui, kad dirbtinis intelektas ir robotai išstums žmones iš visų darbų arba Elono Musko prognozuojamai dirbtinio intelekto apokalipsei:

„Pirmą kartą istorijoje pasaulis yra ties slenksčiu technologijos, kuri vyriausybėms suteiktų gebėjimą sekti bet kurį asmenį bet kur ir kiekvieną asmenį visur. Jie galėtų tiksliai žinoti, kur vykstate, kur buvote ką tik, kur buvote vakar. O tokio žinojimo poveikis galėtų būti milžiniškas kad ir fundamentalioms žmogaus laisvėms, kuriomis grindžiamos demokratinės visuomenės. Todėl tam, kad nubudę 2024 metais nepamatytume pasaulio, koks buvo knygoje „1984“, išsiaiškinkime, kokį pasaulį norime sukurti, kokie yra saugikliai, kokie yra šios technologijos naudojimo apribojimai įmonėms ir vyriausybėms“, – sakė jis.

Reikia pridurti, kad veido atpažinimo technologijas vysto ir „Microsoft“, o B.Smithas jau ne pirmą kartą viešai pasisakė apie būtinybę šias technologijas kontroliuoti įstatymais. Panašias technologijas vysto ir „Apple“, ir „Facebook“, ir „Huawei“. „Amazon“ savo veido atpažinimo technologijas pardavinėja teisėsaugos agentūroms – šis sprendimas įsiutino kai kuriuos „Amazon“ darbuotojus, kurie sunerimo dėl galimybės, kad jų sukurtos technologijos bus panaudotos visuotiniam žmonių sekimui.

Logiškas būdas nuo tokio visuotinio sekimo apsisaugoti būtų naujų įstatymų ar taisyklių įvedimas, kas apribotų šių technologijų panaudojimo galimybes. Bet realybė yra tokia, kad Kinijoje niekas tokių įstatymų ir taisyklių tikrai nekurs dėl akivaizdaus ir jau dabar matomo valstybės intereso stebėti savo piliečius, JAV politikai paskendę rietenose tarp partijų ir artimiausiu metu negalės sutarti iš esmės dėl nieko ir tik Europoje taikomi pažangesnis piliečių privatumą saugantys įstatymai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT