Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 30d. 00:16

„Bell Labs“ mokslininkai internetą paspartino dešimt kartų

Interneto ryšys
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Interneto ryšys

Bendrovės „Bell Labs“ Prancūzijos padalinio mokslininkai pasiekė naują duomenų perdavimo tolimais atstumais rekordą. 15,5 terabitų per sekundę greitis ir 7000 km atstumas – tokie rezultatai viršija maksimalias šiuolaikinių šviesolaidinių ryšių linijų galimybes dešimt kartų, teigiama pranešime spaudai.

Naujoji technologija leidžia 400 vienpusių DVD diskų turinį iš Paryžiaus į Čikagą perduoti vos per vieną sekundę. Mokslininkai panaudojo 155 lazerius, dirbančius skirtingu dažniu. Kiekvienas iš lazerių duomenis perdavinėjo 100 gigabitų per sekundę sparta.

Kombinuotą 155 lazerių šviesos srautą galiniame taške pavyko išskaidyti į sudėtines spalvas ir dekoduoti kiekvienos skirtingo ilgio bangos duomenis atskirai. Tam buvo naudojami skaitmeniniai signaliniai procesoriai su koherentinės demoduliacijos technologija (kai įprastai naudojama tiesioginės demoduliacijos technologija).

Taip buvo pasiektas 15,5 terabitų per sekundę greitis. Padauginę šį rodiklį iš 7000 kilometrų mokslininkai gavo 100 petabitų per sekundę viename kilometre greitį. Tai standartinis matavimo vienetas telekomunikacijų rinkoje duomenų perdavimui dideliu atstumu, kalbama pranešime spaudai.

Rekordinį greitį pasiekti pavyko iki 90 kilometrų padidinus atstumą tarp signalą sustiprinančių retransliatorių.

Iki 1995 metų „Bell Labs“ buvo JAV korporacijos „AT&T“ dalis. Mokslininkai iš „Bello laboratorijos“ per savo istoriją yra gavę kelias Nobelio premijas, tarp jų už materijos banginės prigimties įrodymą 1937-aisiais ir už pirmojo tranzistoriaus išradimą 1956-aisiais.

1995-aisiais „Bell Labs“ nusipirko Prancūzijos telekomunikacijų kompanija „Alcatel-Lucent“. Naujieji savininkai paskelbė nutraukiantys fundamentaliuosius tyrimus – vietoje jų bus užsiimama taikomaisiais tyrinėjimais laidinio ir nelaidinio duomenų perdavimo srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT