Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neišnaudota Lietuvos įmonių galimybė uždirbti – socialiniai tinklai

„Microsoft“ socialinio produktyvumo ekspertas Centrinei ir Rytų Europai Maté Szücsas
Microsoft nuotr. / „Microsoft“ socialinio produktyvumo ekspertas Centrinei ir Rytų Europai Maté Szücsas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandieninis pasaulis tapo milžinišku tinklu, kuriame informacija keičiamasi itin greitai, o mobilūs įrenginiai sujungė žmones kaip niekad glaudžiai. Tyrimai rodo, kad visame pasaulyje vis daugiau gyventojų turi net po keletą išmaniųjų įrenginių, o įvairūs socialiniai tinklai tapo kasdiene bendravimo ir informacijos paieškos priemone.

Beveik 2 milijardus gyventojų skaičiuojanti socialinių tinklų dalyvių rinka tikisi, kad ir verslo įmonės bendraus su jais taip pat kaip jie įpratę: greičiau ir asmeniškai. Tačiau nemažai bendrovių šiandien vis dar veikia pagal senąjį modelį, laikantis griežtos hierarchinės struktūros ir neįžvelgiant, kad socialinio bendravimo įrankius įvaldę verslai plečia savo rinkas ir naudojasi naujomis pelno galimybėmis.

Daugelis kompanijų šiandien dar neįvertina naujų bendradarbiavimo galimybių, ir savo veiklą remia hierarchiniais principais, kai informacija atkeliauja iš viršaus ar per aiškią vadovavimo grandinę.

„Socialiniai tinklai jau seniai yra pagrindinė komunikacijos platforma žmonėms, gimusiems po 1980-ųjų. Jie pakeitė mūsų bendravimo įpročius asmeniniame gyvenime, šiuos pokyčius vis ryškiau matome ir versle. Esant tokiam milžiniškam informacijos perdavimo greičiui, darbas tampa vis dinamiškesnis ir mažiau rutiniškas, taip pat reikalauja sklandaus bendradarbiavimo įgūdžių iš įmonių darbuotojų, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. ,“ – sako Maté Szücsas, „Microsoft“ socialinio produktyvumo ekspertas Centrinei ir Rytų Europai.

Tuo pačiu jis pastebi, kad daugelis kompanijų šiandien dar neįvertina naujų bendradarbiavimo galimybių, ir savo veiklą remia hierarchiniais principais, kai informacija atkeliauja iš viršaus ar per aiškią vadovavimo grandinę.

„Microsoft“ sukūrė „Enterprise Social“ – socialinių įrankių paketą, kuris leidžia įmonėms keistis žiniomis viduje ir su savo klientais, kurti informacijos tinklus atskiromis temomis ir virtualias darbo grupes, suburiančias žmones pagal konkrečiai užduočiai reikalingas kompetencijas, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. „Enterprise Social“ įrankiai apima socialinį tinklą „Yammer“, debesijos paslaugą „Office 365“, pokalbių programas „Skype“ ir „Lync“, taip pat verslo valdymo sprendimus „Microsoft Dynamics“.

„Tik darbuotojų tinklas gali efektyviai aptarnauti klientų tinklą. Socialinių įrankių pagalba bendrovės jau šiandien gali pamatyti tik joms aktualius pokalbius ir juose įžvelgti verslo galimybes ar potencialas problemas. Darbuotojai gali greitai reaguoti į pokyčius rinkoje, o tai skatina greitesnius ir kūrybiškesnius verslo sprendimus,“ – pastebi „Microsoft“ atstovas.

Pavyzdžiui, JAV restoranų tinklas „Red Robin“, pristatęs naują sumuštinį, sulaukė itin neigiamų klientų atsiliepimų. Tinklo vadovas bendrovės vidiniame socialiniame tinkle „Yammer“ paprašė restoranų padavėjų ir vadovų pasidalinti patarimais, kaip nenusisekusį produktą būtų galima patobulinti. Po kelių savaičių „Red Robin“ pristatė geresnį ir tarp klientų daug populiaresnį sumuštinį. Veikiant įprastomis sąlygomis, organizuojant klientų apklausas, darant rinkos tyrimus, šis procesas bendrovei būtų trukęs mėnesius ir pareikalavęs didelių investicijų. „Towers Watson“ atliktas tyrimas rodo, kad bendrovių su efektyvia vidine komunikacija akcininkai per penkis metus gavo 47% daugiau grąžos nei įmonėse be efektyvios vidinės komunikacijos.

Kaip pastebi M. Szücsas, bendrovės, veikiančios kaip vienas didelis tinklas, leidžia ne tik efektyviau bendrauti, bet ir lengviau rasti talentingus darbuotojus bei greičiau mokytis naujokams. Be to, įmonės personalas gali lengviau susiburti į naujus produktus kuriančias komandas, kurių neriboja biuro sienos ar informacijos apsikeitimo greitis. „McKinsey & Company“ tyrimo duomenimis, socialinių tinklų įrankius darbe jau naudojančių bendrovių vadovai pastebėjo, kad 20% sutrumpėjo naujų projektų ar produktų sukūrimo laikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT