Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 26d. 13:37

Billas Gatesas finansavo šlapimu kraunamos telefono baterijos kūrimą

Šlapimu kraunamos telefono baterijos sistema
Bristol Robotics Laboratory / Šlapimu kraunamos telefono baterijos sistema

Billo ir Melindos Gatesų fondas nori pagerinti žmonių sanitarines sąlygas, ypač tose vietose, kur nėra patikimo vandens tiekimo. Dalį lėšų jie skiria tualetų perdarymo programai, kurios tikslas – sukurti tualetus, žmonių išskyras apdorosiančius be vandens. Dabar fondas finansuoja programą, kuri leis šlapimą paversti į elektros energiją, praneša businessnsider.com.

Bristolio robotikos laboratorijoje Anglijoje mokslininkai sukūrė technologiją, kuri žmonių išmatas paverčia į elektrą, o ši gali būti panaudojama išmaniųjų telefonų įkrovimui.

Mokslininkai pademonstravo, kaip išmanųjį telefoną galima pakrauti šlapimu. Piniginę šio projekto tolesnes plėtrai atvėrė ir Billas Gatesas.

Kaip ši technologija veikia? Nedidelės apvalios detalės, vadinamosios  „Microbial Fuel Cell“ (mikrobų kuro elementai), viduje yra mikroorganizmų, kurie surenka šlapimą, jį  išskaido, o vėliau gaminama elektra.

Bristol Robotics Laboratory nuotr./Šlapimu kraunamos telefono baterijos sistema
Bristol Robotics Laboratory nuotr./Šlapimu kraunamos telefono baterijos sistema

Sistemą sudaro vamzdeliai, pro kuriuos teka šlapimas. Sistemoje yra kuro elementų keitikliai, kurių kiekvienas turi mikrobų.

Mokslininkai sako, kad didžiausias iššūkis yra sujungti pakankamą kiekį šių keitiklių tam, kad būtų pagamintas didesnis elektros energijos kiekis. 

Reportažą iš Bristolio robotikos laboratorijos galite rasti apačioje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT