Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birželio 30-osios atominės sekundės problema: ar tikėtis kompiuterinių sistemų sutrikimų?

Birželio 30-osios atominės sekundės problema: ar tikėtis kompiuterinių sistemų sutrikimų?
123rf.com nuotr. / Birželio 30-osios atominės sekundės problema: ar tikėtis kompiuterinių sistemų sutrikimų?
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Birželio 30 d. 23:59:59 pasaulio laikrodžiai prie paros trukmės pridės papildomą sekundę, ir bendras sekundžių skaičius 2015-aisiais sieks 31 536 001. Mokslininkai teigia, kad „šuolinės sekundės“ pridėjimas yra būtinas, kadangi Žemė aplink savo ašį sukasi vis lėčiau. Tiesa, būgštaujama, kad papildomos sekundės pridėjimas gali sukelti tam tikrą sumaištį interneto sistemose.

Papildoma sekundė reikalinga todėl, kad Žemės sukimasis aplink savo ašį lėtėja – maždaug po 0,002 sekundės per parą. Kad būtų kompensuotas atsilikimas nuo atominių laikrodžių skaičiuojamo laiko, kartais tenka pridėti papildomą sekundę. Kitaip tariant, Žemės laikas tokiu veiksmu paveja atominį laiką.

Papildoma sekundė reikalinga todėl, kad Žemės sukimasis aplink savo ašį lėtėja – maždaug po 0,002 sekundės per parą.

„Jūsų žiniai, dinozaurų epochoje para Žemėje trukdavo apie 23 val., – atkreipia dėmesį NASA Godardo kosminių skrydžių centro mokslininkas Danielis MacMillanas. – Lygiai 24 val. (arba 86 400 standartinių sekundžių) viena para Žemėje trukdavo 1820 m. Nuo tada para pailgėjo 2,5 milisekundės, o metai – gerokai daugiau.“

Šiemet Žemės laikas papildoma sekunde bus pamaitinamas jau 26-ą kartą nuo 1972-ųjų.

„Skaičiuoti laiką darosi vis sudėtingiau, – paklaustas apie kompiuterinių laikrodžių sinchronizavimo problemą pripažino „Rackspace“ vyriausiasis technologijų specialistas Johnas Engatesas. – Taip yra todėl, kad ne visi papildomą sekundę prideda taip pat ar tuo pačiu momentu. Kai kuriose sistemose kompiuterinis laikrodis, užuot perėjęs prie kitos minutės, parodo 60-ąją sekundę. Kitose sistemose dukart parodoma 59-oji sekundė. Bėda ta, kad kompiuteris papildomą sekundę supranta kaip laiko skaičiavimą atgal, o tai sąlygoja sistemų sutrikimą.“

Štai 2012-aisiais kilo sunkumų, kai subsistemas sutrikdė laiko keitimas – kai kuriuose serveriuose tai inicijavo padidėjusį aktyvumą. Kai kurios kompanijos, taip pat ir „Reddit“, „Yelp“ ir „LinkdeIn“, pranešė apie jų sistemų sutrikimus. Tačiau didžiausios bendrovės sako šių metų „šuolinei sekundei“ pasiruošusios.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT