Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų valdžia ketina kontroliuoti „Facebook“

„Facebook“ logotipas
„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Visai įmanoma, kad greitai populiarūs socialiniai tinklai, tokie kaip „Facebook“ ar „MySpace“, bus pradėti kontroliuoti valdžios organų. Tiesa, ne Lietuvoje. Tokią idėją iškėlė britai.

Didžiosios Britanijos valdžia ketina užsiimti „Facebook“ ir kitų tinklalapių kontrole, kad pažabotų per internetą plintančius nusikaltimus, internetinį terorizmą ir nusikaltėlių sąmokslus, pranešė Telegraph.co.uk.

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija svarsto planus priversti socialinio bendravimo tinklų administratorius išsaugoti duomenis apie jų vartotojus. Tikimasi, kad taip bus užkirstas kelias nedorų planų rezgimui per internetą. Surinkti duomenys būtų perduodami Vyriausybei ir saugomi jos archyvuose.

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija svarsto planus priversti socialinio bendravimo tinklų administratorius išsaugoti duomenis apie jų vartotojus.

Britų valdžia jau yra numačiusi, kad turėtų būti saugoma informacija apie visų šalies interneto vartotojų skambučius telefonu, elektroninius laiškus ir apslankymus skirtingose interneto svetainėse. Tokioms nusikalstamumo prevencijos priemonėms kuriama speciali sistema, kainuosianti milijardus svarų sterlingų. Diskusiją dėl programos neišbaigtumo paskelbė Didžiosios Britanijos saugumo ministras Vernonas Coakeris. Anot jo, svarbu į stebėjimą įtraukti populiarius socialinius tinklus, pavyzdžiui, „Facebook“, „MySpace“ ar „Bebo“.

Ministro noras sukėlė pasipiktinimą tarp piliečių teisių gynėjų. Jų tvirtinimu, toks sekimas būtų didžiulis privatumo pažeidimas ir žmonės apskritai negalėtų turėti nieko asmeniška internete. „Šių tyrimų perspektyvos baugina. Vyriausybė nevaržoma galės įrašyti ar perimti bet kokį elektroninį laišką, socialiniuose tinkluose stebėti kiekvieną piliečių žingsnį. Milijonai britų kaipmat virs nuolatiniais įtariamaisiais“, – pasipiktinimą reiškė piliečių teisių gynėja Isabella Sankey.

Sulaukusi neigiamos reakcijos, Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija kaipmat išplatino pranešimą, esą nebus siekiama gauti asmeninius vartotojų duomenis ar perskaityti jų žinučių turinį. Tvirtinama, kad pagrindinis naujos sistemos kūrimo tikslas – rinkti įrodymus ir kovoti su terorizmu, o elektroninių laiškų turinys, pokalbiai svetainėse bus peržiūrimi, tačiau nesukėlę įtarimo duomenys nebus įrašomi.

Skirtingų tyrimų duomenimis, Didžiojoje Britanijoje apie 25 mln. žmonių – beveik pusė šalies gyventojų – naudojasi įvairiais socialiniais tinklais. Vien „Facebook“ tinklalapyje yra užsiregistravę 17 mln. britų vartotojų. Paauglių mėgstamoje „Bebo“ sistemoje – 10 mln. britų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT