Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė ragina sutelkti jėgas kovai su nelegalia veikla internete

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Interneto valdymo forumo atidaryme.
Prezidentūros nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė Interneto valdymo forumo atidaryme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Vilniuje oficialiai atidarytas keturias dienas vyksiantis pasaulinis Interneto valdymo forumas (angl. Internet governance forum, IGF). Atidarymo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė būtinybę globaliai kovoti su iššūkiais elektroninėje erdvėje.

Sveikinimo kalboje prezidentė pabrėžė interneto svarbą šiandienos pasaulyje verslui, viešosioms paslaugoms, informacijos sklaidai, kultūrai, žmonių bendravimui, pramogoms ir laisvalaikiui. „Interneto plėtra itin svarbi viso pasaulio pažangai. Tai erdvė kūrėjams, verslininkams, mokslininkams, žmogaus teisių gynėjams“, – teigė D.Grybauskaitė.

Ji pabrėžė, jog interneto plėtra ir tobulėjimas kelia naujų iššūkių, susijusių su asmens duomenų apsauga, nepilnamečių išnaudojimu, įvairaus masto vagystėmis, intelektinės nuosavybės apsauga. „Globalaus tinklo galimybėmis vis dažniau bando pasinaudoti nesąžiningi vartotojai. Tai liudija ir per pastaruosius keletą metų dešimteriopai išaugęs saugumo incidentų skaičius internete, padidėjęs nelegalios programinės įrangos vartojimas“, – sakė Lietuvos vadovė.

Išlaikykime interneto kaip laisvos erdvės pagrindinius principus. Ir tuo pačiu ieškokime būdų užkirsti kelią žalingai veiklai elektroninėje erdvėje, – sakė D.Grybauskaitė.D.Grybauskaitės teigimu, pavienės nacionalinės priemonės nėra pajėgios susidoroti su kylančiais iššūkiais. Ji ragino skatinti dialogą tarp nacionalinių ir tarptautinių institucijų, verslo, vartotojų teisių apsaugos ir kitų nevyriausybinių organizacijų. „Tarptautinė bendruomenė neturi kito pasirinkimo, kaip tik sutelkti jėgas reikalingam atsakui rasti. Būtina stiprinti ateities interneto infrastruktūros patikimumą ir saugumą. Konsoliduoti visų šalių pastangas vykdant bendrus tyrimus ir numatant galimus sprendimus“, – kalbėjo prezidentė.

Atidarymo ceremonijoje forumo dalyvius taip pat sveikino Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pavaduotojas ekonomikai ir socialiniams reikalams Jomo Kwame Sundaramas.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas pabrėžė sparčią interneto plėtrą pasaulyje ir su tuo kylantį esminį iššūkį – augančią atskirtį.

„Šios problemos veda link vieno tikslo – plėtros. Mes kalbėsime apie metodus ir būdus, kurie gali padėti sumažinti atskirtį ir sudaryti geresnes galimybes visiems naudotis tais privalumais, kuriuos suteikia internetas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J.K.Sundaramas.

Tuo pačiu jis priminė, jog IGF nėra sprendimų priėmimo institucija, o vieta, kur dialogui susitinka suinteresuotos šalys. „Mūsų tikslas yra išgirsti vieni kitus“, – teigė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas.

Prezidentūros nuotr./Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas ekonomikai ir socialiniams reikalams Jomo Kwame Sundaram.
Prezidentūros nuotr./D.Grybauskaitė ir JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas J.K.Sundaramas.

E.Masiulis kalbėjo, jog internetas išsivysčiusiose šalyse yra suprantamas kaip žmogaus teisė, taip pat kaip teisė dirbti, teisė į laisvę, sveikatos apsaugą ar nuosavybę. „Internetas ir modernios technologijos turi tarnauti žmonių gerovei. Todėl turime skirti dėmesį saugumui internete“, – kalbėjo susisiekimo ministras. Jis taip pat akcentavo būtinybę skirti dėmesį plačiajuosčio interneto plėtrai ir interneto paslaugų tiekėjų konkurencingumui.

„Litexpo“ parodų ir kongresų centre keturias dienas vyksiančiame forume susitiks ir nuomonėmis dalinsis verslo atstovai, naujausių technologijų kūrėjai, mokslininkai. Jame bus diskutuojama pagrindiniais interneto valdymo klausimais, siekiant skatinti interneto saugumą, stabilumą, plėtrą.

Renginyje laukiama apie pusantro tūkstančio dalyvių iš 70 pasaulio valstybių. Tiesioginę transliaciją iš forumo salių rasite adresu Webcast.intgovforum.org.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT