Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau nei projektoriai

Elektroninė lenta „EPSON EB-450Wi“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Elektroninė lenta „EPSON EB-450Wi“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Projektorius galima išnaudoti kur kas prasmingiau, nei paprastam skaidrių demonstravimui ant baltos širmos. Tuo buvo galima įsitikinti Vilniuje vykusiame kompanijos EPSON verslo sprendimų pristatyme.

Pristatyme buvo demonstruojami ne tik naujausi, bet ir geriausi bei didžiausią sėkmę užsienyje pelnę skeneriai, spausdintuvai, projektoriai ir kiti įrenginiai. Lietuviams pademonstruotos ir kelios naujovės, visai neseniai pristatytos užsienyje.

Nemažai dėmesio pristatyme sulaukė „interaktyvus stalas“ „EPSON xDesk“ – konkurentas garsiajam „Microsoft Surface“ (nors EPSON atstovai teigia, jog jaučiasi ne konkurentais, o kolegomis).

„xDesk“ – tai didelėje dėžėje įmontuotas kompiuteris su itin dideliu ekranu, kuris vienu metu gali fiksuoti kelis prisilietimus. Na, tiksliau, tai ne ekranas, o skaidrus stalviršis, ant kurio iš apačios projektuojamas vaizdas (kaip atrodo „xDesk“ vidus galite pamatyti nuotraukų galerijoje).

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Interaktyvus stalas“ „EPSON xDesk“.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Interaktyvus stalas“ „EPSON xDesk“.

Kaip ir „Surface“, „xDesk“ prisilietimus fiksuoja dėžėje įmontuotos dvi infraraudonųjų spindulių kameros. Jos taip pat gali atpažinti ant stalviršio padėtų objektų formas bei nuskaityti tam tikru ženklu pažymėtas korteles (panašiai, kaip prekės brūkšninis kodas parduotuvėje).

Pvz., ant stalviršio padėjus telefoną, pagal prie jo priklijuotą kortelę jis gali atpažinti, koks tai telefonas ir parodyti informaciją apie jį, taip pat bevieliu ryšiu komunikuoti su juo (perkelti failus ir pan.).

Žinoma, „xDesk“ galima naudoti ir labiau įprastiems darbams: naršymui internete, žemėlapiams, nuotraukų peržiūrai ar tiesiog darbui kompiuteriu.

Šis įrenginys skirtas daugiau stambioms įmonėms (turizmo centrams, barams, viešbučiams ir pan.). Galimybėmis nuo „Surface“ jis mažai skiriasi, tačiau „xDesk“ yra didesnis („Surface“ įstrižainė 76 cm; „xDesk“ – 132 cm), jame įmontuotas didesnės raiškos ir ryškesnis projektorius bei šiek tiek galingesnis procesorius. Visgi specializuotų programų „xDesk“ kol kas turi mažiau.

Tačiau ir kaina skiriasi: jei „Surface“ galima įsigyti už maždaug 10 tūkst. eurų, tai „xDesk“ kainuoja apie 15 tūkst. eurų.

Mokyklinė el. lenta

Daugiau nei šimtas Lietuvos mokyklų jau naudoja el. dienynus. Galbūt modernėjančios mokyklos ateityje naudos ir elektronines lentas. Pavyzdžiui, kokią siūlo EPSON – „EB-450Wi“.

Tai interaktyvus, labai mažo atstumo projektorius su įmontuotu jutikliu ir interaktyviu rašikliu. Projektorių pritvirtinus prie sienos, apačioje nušvinta „lenta“, kurioje specialiu rašikliu galima rašyti ar piešti. Kadangi projektorius yra prijungtas prie kompiuterio, galima naudoti beveik bet kokią programą, pvz., biuro programas, naršyti internete ir t.t.

Pamokos metu, įtariu, būtų visai patogus dalykas. Visgi jo didžiausia konkurentė – juoda kreiduota lenta – turi neatsveriamą privalumą: ji kainuoja ne 6 tūkst. Lt Ir išlaikyti ją žymiai pigiau.

Beje, yra ir daugiau el. lentų rūšių, pvz., kai kurios užsienio mokyklos ir universitetai naudoja lietimui jautrius ekranus. Tačiau kokybiška tokia „lenta“ kainuoja kiek brangiau.

„EB-450Wi“ privalumas – jį galima pritaisyti bet kokioje vietoje, nebūtina nei balta širma ar siena. Interaktyvus rašiklis vis tiek veiks. Minusas – jei monitorių galima atremti, tai projektoriui „prikabinti“ teks gręžti sieną...

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT