Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 15d. 10:44

Dėl JAV kariuomenės „Twitter“ ir „Youtube“ paskyrų nulaužimo kaltinamas dvidešimtmetis

Manoma, kad už kompiuterines atakas prieš CENTCOM atsakingas dvidešimtmetis Junaidas Hussainas
Junaido Hussaino Instagram nuotr. / Manoma, kad už kompiuterines atakas prieš CENTCOM atsakingas dvidešimtmetis Junaidas Hussainas

Dvidešimtmetis britų programišius, kuris jau kartą sėdėjo kalėjime už buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Tony Blairo asmeninės informacijos paviešinimą, dabar kaltinamas dėl CENTCOM – JAV organizacijos, kuri prižiūri karines operacijas Artimuosiuose rytuose, „Twitter“ paskyros nulaužimo.

Tyrėjai tiki, kad programišius, kurio tikrasis vardas yra Junaidas Hussainas, vadovauja kibernetinių nusikaltėlių gaujai „Cyber Caliphate“. Ši programišių grupuotė remia „Islamo valstybę“ ir, pasak „Reuters“, yra atsakinga už įvairias atakas „Twitter“ paskyrose.

Tiesa, kol kas neaišku, ar dvidešimtmetis asmeniškai atsakingas už kibernetinį išpuolį. Anksčiau J. Hussainas buvo žinomas pseudonimu „TriCk“. Manoma, kad jis atsakingas už „Islamo valstybės“ skaitmeninių teroristų samdymą.

„Russian Times“ skelbia, kad J.Hussainas laikomas vienu iš įtariamųjų nužudžius JAV žurnalistą Jamesą Foley'ų.

Programišiai pirmadienį nulaužė CENTCOM paskyras „Twitter“ ir „Youtube“, kuriose JAV kariuomenė pranešdavo apie oro atakas prieš ISIS taikinius.

Junaidas Hussainas gyveno Birmingame, Didžiojoje Britanijoje, o 2012 m. persikėlė į Siriją.

„Twitter“ ir „YouTube“ paskyros nėra be galo sudėtingi programišių taikiniai. Paskyras tvarko keletas skirtingų žmonių, slaptažodžiai keičiami gana retai, jos naujinamos tiek iš kompiuterių, tiek iš išmaniųjų telefonų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT