Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl Japonijos katastrofos gali brangti kompiuteriai

Po katastrofos Japonijoje visame pasaulyje sutriko japoniškos technikos ir jos detalių tiekimas, nuogąstaujama dėl kainų augimo. Lietuvoje buitine, kompiuterine technika, prekiaujančios bendrovės sutrikimų kol kas nepajuto, tačiau galimybės, kad tiekimas sutriks, o kainos ūgtelės, neatmeta.
Kompiuteriai
Kompiuteriai / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Tikrai nieko netrūksta, niekas staigiai nebrangsta“, – naujienų portalui 15min.lt sakė bendrovės „Topo grupė“ komunikacijos projektų vadovas Erikas Kundreckas. Lietuvių mėgstamus japoniškus „Sony“, „Panasonic“ gaminius jo atstovaujama bendrovė atsigabena iš fabrikų Ispanijoje ir Kinijoje. Ten prekių gamyba nesustojo, todėl jų tiekimas nėra sutrikęs.

Vis dėlto, E.Kundrencko teigimu, teorinė galimybė, kad gali sutrikti ypatingai brangių prekių atsiuntimas iš Japonijos, egzistuoja. „Vaizdo kamerų, fotoaparatų „Canon“, „Nikon“, prašmatnesnių „Panasonic“ televizorių, kurie surenkami Japonijoje ir yra ypatingai brangūs“, – vardijo E.Kundreckas. Tačiau jis pažymėjo, kad šios prekės parduodamos ne šimtais, o vienetais, todėl didelių nepatogumų kilti neturėtų.

Katastrofa Japonijoje tikrai atsilieps kompiuterinės technikos kainoms, tačiau Lietuvoje tai įvyks po 2-4 savaičių, – sakė Evaldas Mitkevičius.

Kompiuteriai brangs

Bendrovės „Kilobaitas“ direktorius Evaldas Mitkevičius neslėpė, kad katastrofa Japonijoje tikrai turės įtakos kompiuterinės technikos kainoms. Jis sakė jau turintis žinių, kad gali brangti kai kurie kietieji diskai, kurių komponentai gaminami nelaimės ištiktoje šalyje.

„Kol didmenininkai turi ankstesnio gavimo prekių sandėliuose, viskas yra gerai. Kai jos baigsis, bus nauji gavimai, kurių kainoms įtakos gali turėti stichijos padariniai. Mano nuomone, katastrofa Japonijoje  tikrai atsilieps kompiuterinės technikos kainoms, tačiau Lietuvoje tai įvyks po 2-4 savaičių“, – kalbėjo E.Mitkevičius.

Paklaustas, kiek gali augti kompiuterių kainos, „Kilobaito“ vadovas sakė, kad tai prognozuoti sunku, nes neaišku, kokie bus avarijos atominėje elektrinėje likvidavimo padariniai. Pašnekovas spėjo, kad detalių brangimas stacionarių ir nešiojamų kompiuterių kainos galėtų augti 5-10 proc.

Sutrikimai pasaulyje

Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad dėl žemės drebėjimo, cunamio ir komplikuotos situacijos atominėje elektrinėje, Japonijoje teko uždaryti dalį fabrikų, todėl sutriko gaminių tiekimas pasaulio rinkoms.

Kompanija „Sony“ pranešė uždariusi aštuonis fabrikus gaminančius tokią įrangą kaip optiniai įrenginiai, mikroshemos, ličio baterijos. Kada jie galėtų būti atidaryti, neprognozuojama. Kelių gamyklų veiklos artimiausiu metu nežada atnaujinti „Canon“ ir t.t.

Dėl šios priežasties prekybininkams trūksta įvairių dalykų: pradedant puslaidininkiais baigiant kompiuterių, automobilių detalėmis.

Vienas iš pavyzdžių – didžiausias JAV automobilių gamintojas „General Motors“ (GM), paskelbęs, kad dėl Japonijoje gaminamų detalių trūkumo darbo neturi Luizianos valstijoje esanti gamykla. „Kaip ir visi pasaulio automobilių gamintojai atidžiai sekame įvykius Japonijoje, kad žinotume, kaip jie paveiks verslą“, –teigiama GM pranešime.

Taip pat pranešama, kad po katastrofos Japonijoje kompanija „Apple“ pritrūko detalių naujajam „iPad 2“. Apie sunkumus kalba ir „Toshiba“, „Renault Samsung Motors“ bei kitos kompanijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius