Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TEO ketina dėl skolų nutraukti paslaugas kanalui „Sport1“

„Sport1“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Sport1“
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl susidariusio įsiskolinimo už siuntimo paslaugas TEO liepos 27 dieną ketina sustabdyti televizijos kanalo „Sport1“ signalo siuntimą skaitmeninės antžeminės televizijos tinklais. Kanalo negalės matyti skaitmeninės antžeminės televizijos žiūrovai visoje Lietuvoje.

Šiuo metu kanalą „Sport1“ valdančios bendrovės „Sporto komunikacijos“ įsiskolinimas už signalo siuntimo paslaugas siekia daugiau nei 320 tūkst. litų. TEO siūlė įvairias įsiskolinimų grąžinimo sąlygas, tačiau bendrovė jų nesilaikė.

TEO gegužės pabaigoje raštu įspėjo „Sporto komunikacijas“ apie galimą paslaugų teikimo nutraukimą. Remiantis bendrovių pasirašyta sutartimi, siuntimas gali būti nutrauktas praėjus 2 mėnesiams po tokio įspėjimo.

Nutraukus signalo siuntimo paslaugas, TEO svarstys galimybes kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo arba bankroto procedūros inicijavimo.

Padengus įsiskolinimus, TEO tęstų kanalo siuntimo paslaugų teikimą.

Papildyta 12.41 val. Reaguodama į TEO pranešimą „Sport1“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šią televiziją ir toliau galės matyti visų Lietuvos kabelinių ir palydovinių televizijų žiūrovai.

„Vienintelę nemokamą sporto televiziją Lietuvoje valdanti bendrovė „Sporto komunikacijos“ pastaruoju metu vedė derybas su „Teo LT“ dėl labiau argumentuotų ir pagrįstų skaitmeninio kanalo perdavimo paslaugų įkainių, tačiau rinką monopolizavęs „Teo LT“ nebuvo linkęs derėtis, – rašoma pranešime spaudai. – Į skaitmeninės antžeminės televizijos transliacijų perdavimo paslaugos monopolizavimą dėmesį yra atkreipusi ir Ryšių reguliavimo tarnyba. Ji ne kartą oficialiuose dokumentuose yra pabrėžusi, kad šios paslaugos pirkėjai iš „Teo LT“ neturi jokių derybinių galių, nes ši rinka monopolizuota, konkurencijos nėra. Esą bendrovė „Teo LT“ turi vienašališką galimybę nustatyti paslaugų kainas sau palankia linkme ir palaikyti pernelyg didelius įkainius. Atsižvelgdama į tai, kad „Teo LT“ turi galimybių ir motyvų taikyti skirtingas teikimo sąlygas skirtingiems asmenims, Ryšių reguliavimo tarnyba „Teo LT“ įpareigojo nuo šių metų rugsėjo 1 dienos mažinti paslaugos teikimo įkainius.“

„Tokia diskriminacinė padėtis mums buvo nepriimtina“, – kodėl „Sport1“ buvo įšaldžiusi mokėjimus „Teo LT“, aiškino „Sporto komunikacijų“ direktorius Remigijus Jurgelaitis.

„Sport1“ informuoja, kad kanalo transliacijų nuo rugpjūčio 1 dienos nematys „Interaktyviosios Galos“ žiūrovai. „Jei nepavyks susitarti dėl retransliavimo mokesčio, sutarties nebepratęsime“, – sakė R.Jurgelaitis. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad „Teo LT“ moka už visus užsienio sporto kanalus. 

„Mums nesuprantami argumentai, kodėl jie atsisako mokėti už „Sport1“ programą – žiūrimiausią sporto programą Lietuvoje. Esame nustebę, kad „Teo LT“ nerūpi jų klientų interesai. Užuot ieškoję kompromiso, jie, matyt, nusprendė „Gala“ žiūrovams nebetransliuoti „Sport1“ televizijos“, – sakė R.Jurgelaitis.

„Interaktyvioji Gala“ netransliuoja ir kito lietuviško sporto kanalo „Viasat Sport Baltic“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT