TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimt geriausių „Android Lollipop 5.0“ funkcijų, kurios greit atkeliaus į telefonus

Operacinės sistemos „Android Lollipop“ simbolis
Android nuotr. / Operacinės sistemos „Android Lollipop“ simbolis
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar šįmet prekyboje pasirodys pirmieji telefonai su naujausia „Android“ operacine sistema (OS) „Lollipop 5.0“. Nauja „Google“ OS versija yra gerokai patobulinta ir joje apstu funkcijų, palengvinsiančių naudojimąsi išmaniuoju įrenginiu.

Pirmieji naują operacinę sistemą gaus „Google“ išmanusis telefonas „Nexus 6“ ir planšetė „Nexus 9“, vėliau ją bus galima įdiegti ir kituose „Android“ įrenginiuose. Tinklalapis „The Verge“ apžvelgia naujausias funkcijas, kurios įdiegtos „Android“ „ledinuko“ operacinėje sistemoje.

Duomenų perdavimas

„Android“ niekada nesisekė perduoti programėlių ir kitų duomenų iš vieno įrenginio į kitą. Visuomet programėles teko iš naujo atsisiųsti iš „Google Play“, jau nekalbant apie tokias smulkmenas, kaip ekrano užsklanda ar darbalaukio paveikslėlis. Iš dalies tai „Google“ problema, tačiau ją nelengva išspręsti ir dėl „Android“ įrenginių įvairovės.

Naujoji funkcija „Tap An Go“ yra pirmasis žingsnis į problemos sprendimą. Dabar seną telefoną su nauju bus galima sujungti NFC jungtimi ir senasis telefonas į naująjį duomenis galės persiųsti per „Bluetooth“.

Pranešimai užrakintame telefone

„Android“ naujoje OS suteiks galimybę matyti pranešimus ir kai telefonas bus užrakintas. 

„Android“ naujoje OS suteiks galimybę matyti pranešimus ir kai telefonas bus užrakintas. Tai jau kuris laikas gali daryti „iPhone“ savininkai. Tačiau „Android“ pranešimus bus galima ne tik matyti, bet ir į juos atsakyti.

Jeigu turėsite programėlių, kurių turinio pagrindiniame ekrane rodyti nenorite, bus galimybė pasirinkti, kad žinutės turinys pranešime nebūtų matomas.

Pirmenybės režimas

Tačiau geriausias pranešimų atnaujinimo patobulinimas yra „Pirmenybės režimas“ (angl. Priority Mode). Ši funkcija yra panaši į „Do Not Disturb“ „iOS“, tačiau čia ir ji patogesnė. „Lollipop“ leis padaryti išimtį tam tikroms programoms ir iš nustatytų programų gauti pranešimus tada, kai režimas įjungtas. Be to, bus galimybė pasirinkti „Pirmenybės režimo“ trukmę, todėl vartotojas galės nesivarginti, kad apie jo įjungimą pamiršo.

„Svečio režimas“

Naujose planšetėse „Android“ leido pasirinkti „Svečio režimą“, kurį su „Lollipop“ dabar gaus tiek planšetės, tiek ir išmanieji telefonai. Režimas sukuria naują ir saugią vienkartinę darbo vietą vartotojui, kuris galės pasitikrinti paštą ir atlikti kitų funkcijų. Vėliau svečio naršymo duomenis bus galima nesunkiai pašalinti.

Prisegamos programėlės

Kartais, kai norite telefoną duoti vaikui, kad jis pažaistų žaidimą, tačiau baiminatės, jog žaisdamas sugalvotų savaip sutvarkyti paštą, „Svečio režimas“ gali būti per daug sudėtingas. „Lollipop“ bus įdiegta nauja funkcija, kuri leis pasirinkti programėlę ir iš jos išeiti tik suvedus pin kodą.

Greitieji nustatymai

Greitieji nustatymai naujoje „Android“ OS buvo ir vėl pakeisti ir šįsyk juos naudoti bus paprasčiau. Be to, dabar paspaudus garso reguliavimo mygtukus bus galima pasirinkti ir skirtingus garso lygius pirmenybės režimui, o ekrano ryškumo reguliavimas bus išmanesis.

Daugiaprogramis režimas

Daugiaprogramis režimas dabar turi naują vardą – „Apžvalga“ ( angl. Overview). Kiekviena programėlė bus matoma didelės kortelės pavidalu ir visas šias „korteles“ galėsite matyti paspaudę vieną mygtuką. 

Tačiau geriausia funkcija yra ta, kad kiekviena programėlė leis sukurti keletą tokių „kortelių“. Taigi, pavyzdžiui, jei išsiųsite el. laišką, jūsų el. pašto gauti laiškai vis dar bus pasiekiami kitoje „kortelėje“. Tai leis naršyti tarp užduočių pirmyn ir atgal toje pačioje programėlėje – visai kaip dirbant su kompiuteriu.

„OK, Google“

Keli „Lollipop“ atnaujinimai buvo pasiskolinti iš „Motorolos“. Pirmasis yra balso komanda „OK Google“, kuri veiks net ir tada, kai telefonas bus budėjimo režime. Pasakius komandą telefonas pabus ir galėsite vykdyti baso paiešką, siųsti žinutes ir pan.. Tiesa, tam reikia suderinamos programinės įrangos ir kol kas aišku, kad šią funkciją turės „Nexus 6“ ir „Nexus 9“. Kokie kiti įrenginiai ją palaikys, dar nežinia.

Greitesnis telefono pažadinimas

Tam, kad būtų pažadintas telefonas, dabar bus galima du kartus paliesti ekraną ir telefonas atsirakins. Tačiau iš šiai funkcijai reikės atitinkamos programinės įrangos ir kol kas aišku, kad ji veiks su „Nexus 6“.

Naujas dizainas

Nauja „Android“ operacinė sistema šį kartą perdaryta iš esmės ir naują dizainą matysime visur. Vienas pavyzdys yra kontaktų kortelė. „Android“ prideda dinamiškai sukurtą spalvų perdangą pagal kiekvieną nuotrauką. Tai reiškia, kad jei nuotraukoje bus didelis raudonas lūpdažis, fonas taip pat bus raudonas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT