Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 26d. 10:39

Didžiausia mobiliojo interneto sparta pernai pasižymėjo „Mezon“

Mobilusis internetas
„WiMAX Forum“ nuotr. / Mobilusis internetas

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliekami mobiliojo interneto prieigos kokybės matavimai rodo akivaizdų 4G interneto „Mezon“ pranašumą pagal vidutinę greitaveiką, lyginant šią „Telecentro“ paslaugą su „Omnitel“, „Bitė Lietuva“ ir „Tele2“ teikiamomis mobiliojo interneto kompiuteryje paslaugomis.

Tai patvirtina RRT tinklalapyje viešai prieinami 2011 metų duomenys, kuriuos galima filtruoti pagal pasirinktą operatorių, vietovę, matavimų atlikimo laikotarpį ir pan., rašoma pranešime spaudai.

Nepriklausomus greitaveikos matavimus RRT vykdo keturių operatorių tinkluose visoje šalyje. Kadangi pernai „Omnitel“ pradėtas diegti 4G LTE tinklas yra labai siauros aprėpties, šios technologijos paslaugos kol kas nėra įtrauktos į RRT interneto prieigos stebėsenos sistemą.

Įranga (USB modemai ir kompiuteriai) kilnojama iš vienos vietos į kitą, iš anksto neskelbiant, kuri kita vieta bus pasirinkta.

„Ištisus metus skirtingose tinklų vietose matuota ir vidutinėmis vertėmis pateikta greitaveika tiksliausiai atspindi tai, ko gali tikėtis ir ką iš tikrųjų gauna mobiliojo interneto naudotojai“, – tvirtina „Telecentro“ „WiMAX“ projekto vadovas Mindaugas Kuprys.

„Telecentro“ nuotr./RRT mobiliojo interneto prieigos matavimai 2011 metais
„Telecentro“ nuotr./RRT mobiliojo interneto prieigos matavimai 2011 metais

Anot jo, mobiliojo interneto greitis nebūna ir negali būti pastovus – jis priklauso ne tik nuo technologijos, bet ir nuo ryšio prieinamumo sąlygų, taip pat nuo to, kiek klientų esamu momentu yra prisijungę prie konkrečios bazinės stoties.

Reklamuodami paslaugas kai kurie operatoriai deklaruoja maksimalias bazinių stočių greitaveikas, tačiau šie skaičiai yra labiau siekiamybė, nei realybė. Konkrečiam klientui tokia ryšio sparta galėtų būti prieinama tik tuomet, jeigu viena bazine stotimi naudotųsi jis vienas ir tai darytų idealiomis sąlygomis – būtų arti bazinės stoties, ryšiui netrukdytų reljefas, teritorijos užstatymas ir pan.

„Su savo klientais mes nuo pat pradžių elgėmės garbingai – nežadėjome jiems 4G „WiMAX“ bazinės stoties vieno sektoriaus (40 Mbps) ar visos bazinės stoties (120 Mbps) greitaveikos. Kita vertus, mobiliojo 4G interneto „Mezon“ naudotojai kartais pastebi, kad duomenis jie siunčiasi gerokai sparčiau, nei mūsų deklaruojama 10 Mbps riba“, – sako M.Kuprys.

Jo teigimu, ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių mobiliojo interneto naudotojai gali pavydėti „Telecentro“ klientams tokios vidutinės mobiliojo 4G interneto „Mezon“ ryšio spartos, kokia jie naudojosi 2011-aisiais.

Šiuo metu „Telecentras“ siūlo iki 1 Mbps, iki 2 Mbps ir iki 10 Mbs maksimalios greitaveikos planus. Bendrovė vienintelė Lietuvos rinkoje iš tikrųjų (be jokių išlygų) neriboja mobiliojo interneto srauto – net ir perdavus tam tikrą kiekį duomenų, kaina nepadidinama, greitaveika nesumažinama.

4G „WiMAX“ tinklą Lietuvoje „Telecentras“ įdiegė 2009 metais. Komerciniai 4G „WiMAX“ ryšio tinklai veikia jau 150-yje pasaulio šalių, bendras šios technologijos abonentų skaičius – per 20 milijonų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT