Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 16:17

Dieną po to, kai buvo atstatydinti ministrai, registruotas domenas Skvernelis.lt

Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Savo sprendimo dėl prezidento rinkimų kol kas neišdėstęs premjeras Saulius Skvernelis gruodžio 3-iąją, argumentuodamas būtinybe atsinaujinti, pranešė atstatydinantis tris Ministrų kabineto narius. Gruodžio 4-ąją viešai neskelbiamas fizinis asmuo registravo domeną Skvernelis.lt. Tiesa, apsilankius šioje svetainėje, kol kas galima rasti tik baltą lapą.

Tai, kad galimų pretendentų arba norinčiųjų tapti prezidentais vardu yra registruojami domenai, nėra naujiena. Domenas Skvernelis2019.lt buvo registruotas dar 2017-ųjų gegužės 11 dieną. Jo galiojimas baigsis dieną prieš 2019-aisiais vyksiančius prezidento rinkimus.

Panašu, kad naujai sukurtas domenas Skvernelis.lt veda į neveikiantį serverį. Jį administruoja el. paštą webmaster@skvernelis.svarstis.lt valdantis asmuo.

Premjero patarėjas kovos su korupcija, ryšių su Seimu ir strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas tikina, kad S.Skvernelis minėtais domenais nesinaudos ir su jais nėra susijęs.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Skirmantas Malinauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Skirmantas Malinauskas

„Nei su mumis, nei su mums kokiais nors artimais žmonėmis šitie domenai yra nesusiję. Mes net nežinome, kas juos valdo“, – 15min teigė jis.

Anot patarėjo, jei premjeras siektų prezidento posto, domeną kurtųsi naują.

„Paklausiau premjero, ar mus domintų turėti Skvernelis.lt domeną ateičiai, sako, tiesą sakant, nedomintų, nes, matyt, žmogaus, kuris perka tokį domeną, tikslas yra kažkada jį parduoti, galbūt brangiai.

Šiuo atveju, planų pirkti tų domenų nėra. Jei reikėtų kažkada kažkokio domeno, būtų ieškoma alternatyvos“, – komentavo S.Malinauskas.

G.Nausėda už domeną atseikėjo 400 eurų

Prezidento rinkimuose dalyvausiančio ekonomisto Gitano Nausėdos svetainė veikia adresu Nauseda2019.lt. Anksčiau naršymo langelyje vedant šį adresą, lankytojai būdavo nukreipiami į socialinio tinklo „Facebook“ politinių bei socialinių temų satyrikų „Valstybinis tautos frontas“ puslapį.

Anot G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovo Aisčio Zabarausko, šis domenas buvo pirktas iš fizinio asmens, nesusijusio su „frontininkais“. Kas tas asmuo, jis neįvardijo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

„Tai niekuo neišsiskiriantis fizinis asmuo, kuris įsigijo tokį domeną. Mes jį norėjome nupirkti“, – teigė jis ir pridūrė, kad domenas kainavo 400 eurų.

„Mes derėjomės su juo. Čia gal kiek didesnė kaina, negu kad mes būtumėm mokėję, jeigu būtumėm tiesiogiai pirkę iš tiekėjo patys, bet norėjome šio domeno. O norėjome dėl to, nes jis atrodė priimtiniausias rinkimų kampanijai iš visų variantų, kuriuos turėjom, ir manėm, kad verta tuos pinigus skirti“, – dėstė A.Zabarauskas.

I.Šimonytės už domeną prašė 1 tūkst. eurų

Rinkimuose nusprendusios dalyvauti Seimo narės Ingridos Šimonytės rinkimų svetainė veikia adresu Ingridasimonyte.lt, tačiau domenai Simonyte.lt, Simonyte2019.lt, Ingrida2019.lt taip pat užimti, nors veda į niekur.

„Geri žmonės buvo priregistravę visokiausių kitokių domenų, kuriuos aš galbūt būčiau galėjus iš jų nusipirkti prezidento rinkimams, bet mes, su komanda pasitarę, nusprendėm naudoti seną domeną ir viskas“, – 15min pasakojo politikė.

Domenas Ingridasimonyte.lt, anot jos, yra senas, sukurtas Seimo rinkimų kampanijai. Jis esą yra vienintelis, kuriuo politikė naudojasi.

I.Šimonytės teigimu, jos komanda prieš pradedant prezidentinę kampaniją domėjosi galimybėmis įsigyti kitus domenus. Buvo rastas tik vieno jų savininkas.

„Apie 1 tūkst. eurų buvo paprašyta už tą domeną“, – sakė parlamentarė ir pridūrė, kad ši suma per didelė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Veikia ir kitos kandidatės į prezidentus, parlamentarės Aušros Maldeikienės, svetainė. Informaciją apie ją galima rasti adresais Ausra2019.lt arba Maldeikiene2019.lt. Nuo 2014 metų adresu Maldeikiene.lt veikia politikės tinklaraštis.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019-ųjų gegužės 12 dieną. Daugiau informacijos apie rinkimus ir kandidatus galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT