Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES svarsto uždrausti mobiliuosius telefonus mokyklose

Daugiausia skundų pernai sulaukta dėl nekokybiškų mobiliųjų telefonų.
T.Pikturnos nuotr. / Mobilusis ryšys
Šaltinis: Mobium.lt
0
A A

Europos Sąjunga (ES) svarsto galimybę pakeisti elektromagnetinės spinduliuotės priežiūros tvarką mokyklose bei uždrausti bevielio ryšio prietaisus pamokų metu.

ES jungtinės parlamentinės asamblėjos (EPA) pateiktas įstatymo pasiūlymas dėl potencialaus elektromagnetinių laukų ir jų pavojaus aplinkai taip pat įpareigotų 3G ryšio ir bevielio interneto stotis įrenginėjančias kompanijas privalomai tartis su švietimo įstaigų ir vietos bendruomenių atsakingais asmenimis dėl normų laikymosi. EPA rekomenduoja uždrausti mobiliuosius telefonus, „WiFi“ ir WLAN sistemas mokyklos teritorijoje dėl vaikų sveikatos apsaugos.

Tiesa, EPA nepateikė tikslių priežasčių, kodėl reiktų imtis šių prevencijos priemonių ir kokia žala gresia moksleiviams. Jų teigimų, verčiau nelaukti kol atlikus mokslinius ir klinikinius tyrimus paaiškės žala sveikatai. Iš anksto užkirsdami kelią galimiems pavojams šiandien, jie nori apsidrausti ateičiai.

Šiuo metu elektromagnetinės spinduliuotės tiesioginė žala sveikatai nebuvo įrodyta, nors apie tai kalbama vis daugiau. Ištirti vadinamojo „radijo smogo“ žalą žmonių organizmui, o ypač vaikams, labai sunku dėl trumpo šios technologijos naudojimo rinkoje. Šiuo metu nėra surinkta pakankamai duomenų, kokią ilgalaikę žalą žmogaus organizmui kelia bevielis internetas ir mobilusis ryšys.

Mobium.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT