TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Facebook“ programos nutekino informaciją apie vartotojus

Vienas populiariausių „Facebook“ žaidimų „FarmVille“.
„FarmVille“ nuotr. / Vienas populiariausių „Facebook“ žaidimų „FarmVille“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinį tinklalapį „Facebook“ toliau purto skandalai dėl privatumo spragų. Tyrimas atskleidė, kad populiariausios „Facebook“ programos perdavė informaciją apie vartotojus dešimtims reklamos ir interneto monitoringą atliekančių kompanijų.

Visos 10 populiariausių „Facebook“ programų, tokių kaip „FarmVille“, „Texas HoldEm Poker“ ir „FrontierVille“, turinčių dešimtis milijonų vartotojų, nutekino jų identifikavimo numerius (angl. User identification, UID) trečiosioms šalims, atskleidė JAV dienraščio „The Wall Street Journal“ tyrimas.

UID yra unikalus numeris, priskiriamas kiekvienam „Facebook“ vartotojui. Jis leidžia nustatyti konkretaus vartotojo asmenybę ir peržiūrėti jų profilius. Didelė dalis „Facebook“ vartotojų leidžia viešai matyti ne tik tikrą savo vardą ir pavardę, nuotrauką, bet ir kitą informaciją: gimimo datą, gyvenamąją vietą, „Sienos“ įrašus ir kt.

Iš dešimties populiariausių „Facebook“ programų trys nutekino ne tik vartotojų identifikavimo numerius, bet ir asmeninę informaciją apie asmenis, esančius draugų sąraše.

Mes įsipareigojame užtikrinti, kad UID nebūtų perduoti trečiosioms šalims ir kad visi programų kūrėjai laikytųsi tinklalapio taisyklių, – teigia M.Vernalas.Tai prieštarauja „Facebook“ taisyklėms, kuriose teigiama, kad programų gamintojams draudžiama atskleisti vartotojų informaciją reklamos agentūroms ar informaciją renkančioms agentūroms.

„Facebook“ pripažino, kad ši sistemos klaida galėjo egzistuoti, ir žadėjo sugriežtinti taisykles programų kūrėjams. Tačiau tuo pačiu kompanija pabrėžia, kad spauda šią „neapdairią“ spragą pernelyg sureikšmino, nes jokia privati vartotojų informacija nebuvo paviešinta.

„Dauguma atvejų programų kūrėjai nesiekė paviešinti šios informacijos, tačiau taip nutiko dėl tam tikrų technologinių naršyklių veikimo detalių. Spaudoje pateikta informacija yra pernelyg sureikšminta. UID žinojimas nereiškia, kad bet kas gali pasiekti privačią vartotojo informaciją be jo sutikimo“, – kompanijos tinklaraštyje rašo „Facebook“ atstovas Mike‘as Vernalas.

„Bet kokiu atveju mes įsipareigojame užtikrinti, kad UID nebūtų perduoti trečiosioms šalims ir kad visi programų kūrėjai laikytųsi tinklalapio taisyklių“, – teigė M.Vernalas.

„The Wall Street Journal“ nustatė, kad UID buvo perduodami mažiausiai 25-ioms reklamos ir informacijos monitoringo kompanijoms. Viena jų –  „RapLeaf“ – šią informaciją panaudojo sudarydama interneto vartotojų duomenų bazę. Kompanija teigia, kad šių duomenų naudojimas buvęs „netyčinis“.

„Facebook“ turi per 500 mln. vartotojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Facebook

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT