Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 12d. 15:31

„Facebook“ skandalas suteikė galimybę užsidirbti ir paprastiems vartotojams

„Facebook“
„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“

„Facebook“ kasmet moka milijonus dolerių mokslininkams ir klaidų medžiotojams, siekdama ištaisyti savo produktų ir infrastruktūros saugumo spragas, tačiau po „Cambridge Analytica“ skandalo bendrovė antradienį paskelbė apie specialią programą, skirtą atsilyginti vartotojams už pranešimus apie piktnaudžiavimą duomenimis.

Šis žingsnis yra susijęs su „Cambridge Analytica“ skandalu, kai politinė konsultacinė įmonė neteisėtai įgijo galimybę panaudoti 87 milijonų vartotojų duomenis, dėl ko teoriškai galėjo būti paveikti 2016 m. JAV prezidento rinkimų ir „Brexit“ referendumo rezultatai.

„Facebook“ pasiūlė vartotojams padėti jai rasti renkamais duomenimis piktnaudžiaujančius programų kūrėjus. Panaši į jau esamą atlygio už surastas klaidas, „Atlygio už pranešimus apie piktybinį duomenų panaudojimą“ programa (Data Abuse Bounty Program) siūlo piniginį atlygį visiems, kurie praneš apie galiojančius duomenų rinkimo atvejus, kurie pažeidžia „Facebook“ atnaujintą duomenų politiką.

„Ši programa papildo mūsų egzistuojančią atlygio už surastas klaidas programą, nes ji užtikrina duomenų saugumą, net jei pagrindinė duomenų nutekėjimo priežastis nėra spraga „Facebook“ programiniame kode. Piktavaliai gali piktybiškai rinkti ir piktnaudžiauti „Facebook“ vartotojų duomenimis, net jei nėra saugumo spragų. Ši programa skirta apsaugoti nuo tokio piktnaudžiavimo“, aiškina bendrovė.

Pranešėjui išmokama pinigų suma bus priklausoma nuo kiekvieno konkretaus pranešimo svarbos ar duomenų panaudojimo masto. „Didelės svarbos pranešimai apie klaidas“ gali padėti vartotojams uždirbti iki 40 000 JAV dolerių, nors bendrovė pažymi, kad išmokų dydis nėra griežtai ribojamas, tad už itin rimtus atradimus galite gauti ir daugiau nei 40 000 JAV dolerių.

Taigi, jei susiduriate su bet kokia programa, pažeidžiančia „Facebook“ paslaugų teikimo sąlygas, kai vartotojų informacija renkama ir perduodama trečiosioms šalims už pinigus ar kitokio pavidalo atlygį, per naująją programą galite tiesiog pranešti apie tai „Facebook“.

Jei jūsų pateikta informacija apie programos kūrėją padės socialinės žiniasklaidos milžinei užfiksuoti dar nežinomą piktavališką programėlę, „Facebook“ specialistai, įvertinę situaciją, gali nutraukti piktybinės programėlės veikimą ir imtis teisinių veiksmų prieš įmonę, parduodančią ar perkančią duomenis.

Apsaugos nuo piktnaudžiavimo duomenimis programa yra pirmoji tokio pobūdžio priemonė, kurioje daugiausia dėmesio skiriama piktnaudžiavimui programėlių naudotojų duomenimis. Minimalus kiekis nutekintų vartotojų duomenų rinkinių, dėl kurio galima tikėtis kokios nors išmokos, yra 10000. Taip pat savo paraišką reikia papildyti ne tik informacija apie tai, kaip duomenys buvo renkami, bet ir kaip konkrečiai jais buvo piktnaudžiauta. Taip pat būtina sąlyga išmokai gauti – kad tai būtų pirmas „Facebook“ pasiekęs pranešimas apie konkrečią nesąžiningai vartotojų duomenis naudojančią programėlę.

Daugiau informacijos galite rasti specialiai šiai programai sukurtame interneto puslapyje.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT