Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 15:20

„Fortum“ rengia pirmąjį elektrinio lėktuvo skrydį Lenkijoje

Fortum elektrinis lėktuvas
Fortum nuotr. / Fortum elektrinis lėktuvas

„Fortum“ iniciatyva, birželio 8 d. įvyks pirmasis elektra varomo lėktuvo skrydis Lenkijoje. Keturias dienas „Pipistrel Alpha Electro“ orlaivis keliaus maršrutu iš Vroclavo į Varšuvą, sustojant Aukštutinėje Silezijoje ir Čenstochove. Taip „Fortum“ siekia praktiškai įvertinti baterijų našumą tokiuose orlaiviuose, su perspektyva šią informaciją panaudoti kuriant orlaivių įkrovimo infrastruktūrą ateityje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak aviacijos ekspertų, elektriniai orlaiviai yra mūsų ateitis. Visgi, pati technologija turi trūkumų, vienas iš jų - nedidelė baterijų talpa, ko pasekoje, skrydžio atstumas yra ribotas. Žvelgiant į istoriją, 1903 m. pirmasis pasaulyje skrydis su vidaus degimo varikliu truko vos 12 sekundžių, o po 16 metų lėktuvas pirmą kartą perskrido Atlanto vandenyną.

„Manau, kad elektra varomų orlaivių vystymasis vyks panašiu tempu,“ - teigia „Fortum“ atstovas spaudai Lenkijoje Jacek Ławrecki. Aviacijos bendrovės jau atlieka pažangius tyrimus pirmojo elektrinio keleivinio lėktuvo, talpinančio daugiau kaip 150 žmonių, sukūrimui. Manoma, kad pirmieji tokie orlaiviai danguje pasirodys per ateinančius 10 metų.

„Fortum“ naudojamas „Pipistrel Alpha Electro“ yra pirmasis pasaulyje masinės gamybos, ultralengvas orlaivis su elektros pavara. Dviviečiame orlaivyje įrengtas 60 kW galios elektros variklis. Jo optimalus greitis yra 157 km/h. Galinga baterija suteikia energijos net 55 minučių skrydžiui (su pusvalandžio rezervu), o įkrovimas trunka vos vieną valandą. Dėl neišmetamų CO2 dujų ir mažo triukšmingumo lygio, skrydžiai gali vykti šalia didelių miestų.

„Fortum“ yra elektrinių automobilių įkrovimo stotelių tinklo plėtros pradininkė. Vien Šiaurės šalyse „Fortum“ turi daugiau nei 3000 įkroviklių ir yra pirmaujanti pažangioje elektromobilių rinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT