Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FWD.lt: blog‘erių iniciatyva, virtusi IT naujienų portalu

Svetainė FWD.lt vienija apie informacines technologijas rašančius tinklaraštininkus.
123rf nuotr., „15min“ montažas / Svetainė FWD.lt vienija apie informacines technologijas rašančius tinklaraštininkus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie informacines technologijas (IT) rašantys tinklaraštininkai nusprendė, kad po vieną lauke kariais nebus, tad susibūrė į bendruomenę, kodiniu pavadinimu „ForWarD“ (liet. į priekį). Netrukus gimusi svetainė FWD.lt tapo neatskiriama jų gyvenimo dalimi, o lankytojams – kasdiene IT naujienų doze.

Vasarą gimęs projektas jau atšventė pirmąjį „eterio“ mėnesį. Svetainė jau turi 19 autorių, kurie ne tik verčia karščiausias ir aktualiausias IT naujienas iš užsienio portalų, bet ir rašo produktų apžvalgas, pamokas ir patarimus, nuomones įvairiomis temomis.

Apie darbą kolektyve, pasiekimus ir iššūkius – pokalbis su vienu iš FWD.lt įkūrėjų, tinklaraštininku Povilu Širvinsku.

– Kas yra FWD.lt? Kaip apibūdintum projektą?

FWD.lt yra IT temos naujienų ir apžvalgų portalas, kurio siekis – rašyti apie progresyvias ir novatoriškas technologijas plačiąja prasme. Iš to ir kilo pavadinimas „ForWarD“ – judėsime į priekį kartu su XXI amžiaus visuomene.

– Kaip išsivystė idėja sukurti tinklaraštininkų projektą, kuriame būtų rašoma IT temomis? Kokia šio projekto ateities vizija?

– Pirminė projekto idėja buvo suburti aktyvius Lietuvos IT temų tinklaraščių autorius į bendruomenę, kurioje kiekvienas iš jų galėtų labiau pasireikšti. Tačiau po kiek laiko vizija išaugo į pilnavertį IT naujienų ir apžvalgų portalą, kuris daugiau atstovautų tradicinę žiniasklaidą, negu tinklaraščių nišą.

– Kokia jūsų redakcijos „hierarchija“: ar visi autoriai gali tiesiogiai publikuoti tekstus? Kas juos peržiūri, redaguoja? Kaip pasirenkate temas? Kaip nusprendžiate, kurie tekstai verti dėmesio, o kuriems neverta gaišti laiko? Ar vyksta kolegų susirinkimai, „breinstormai“?

– Iš autorių buvo išrinkti penki redaktoriai, nuo kurių ir priklauso turinio kokybė, straipsnių publikavimo laikas, klaidų taisymas ir, galiausiai, temų tinkamumo sprendimai. Po pirmųjų projekto gyvavimo savaičių kai kurie autoriai, kurių pirmieji straipsniai buvo tinkami, gavo publikavimo teisę ir atsako už savo įrašus be redaktorių įsikišimo.

Kalbant apie temų parinkimą plačiąja prasme, šiuo atveju viskas susiskirstė natūraliai: atsirado autorių, kuriems patinka rašyti atskirų temų įrašus – vienas apie „Apple“, kitas apie saugumą, trečias apie „Lifehack“, ketvirtas apie mobilias technologijas ir kt. Dėl to temų parinkimo funkcija praktiškai prieinama patiems autoriams pagal savo sritį.

Kitas dalykas – dienos svarbiausios naujienos ir aktualijos, kurias, be abejo, stengiamės apžvelgti kiek įmanoma greičiau ir kokybiškiau. Tam sukūrėme specialią funkciją „Naujienų planavimas“, kur kiekvienas autorius gali įkelti nuorodą į atrastą naujieną, taip susidaro dienos naujienų srautas, iš kurio jau gali temas pasirinkti visi autoriai, taip užpildydami dienos „tinklelį“.

– Vos startavus projektui, jau pirmąją dieną jame buvo gausu reklamos. Kaip dalinatės gautas pajamas? Ar nekyla dėl to ginčų?

– Dėl reklamos buvo priimtas toks sprendimas, kad lankytojai iš pat pradžių turėtų pilną svetainės vaizdą. Kad kažkada vėliau atsiradusi reklama nepapiktintų vartotojų, kurie pripratę prie nekomercinio vaizdo. Visgi, pripažinkime, serverių išlaikymas kainuoja.

Kalbant apie pajamų dalinimąsi tarp autorių, apie tai kalbėti dar labai anksti – pajamų nėra tiek daug, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Bet šis klausimas jau buvo aptartas su autoriais ir ginčų išvengėme: šiam momentui projekto tikslas nėra uždirbti kuo daugiau pajamų autoriams.

– Pirmasis mėnuo: kaip jį vertinate? Ar pasiteisino lūkesčiai?

– Pats startas tikrai pateisino lūkesčius ir net juos pranoko. Matyt, tam turėjo įtakos autorių jau pasiektas žinomumas iš anksčiau – tinklaraščių skaitytojai atpažino savo skaitomus autorius, tarp kurių yra ir žinomiausias Lietuvos IT tinklaraštininkas, Nezinau.lt autorius Džiugas Paršonis.

Per pirmas kelias savaites gavome naudingų patarimų iš skaitytojų ir šiek tiek koregavome rašymo stilių, publikavimo laiką, dizaino detales ir kitas smulkmenas. Jau besibaigiant pirmajam mėnesiui buvo galima kalbėti apie susidariusį pastovų straipsnių rašymo ritmą, išaiškėjo aktyviausi ir pasyviausi autoriai.

Taip pat pradėjome produktyvų bendradarbiavimą su keliais Lietuvos naujienų portalais. Tuo pačiu suformavome strategiją tolimesniam darbui – pamatėme, kas labiausiai domina skaitytojus ir kuria kryptimi reikia judėti. Manau, kad FWD.lt projektas tik pradėjo savo žygį ir galima tikėtis augimo – tiek lankytojų, tiek autorių skaičiaus, tiek turinio kokybe.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT