Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 18d. 21:40

„Google“ duomenų centre – aukščiausi apsaugos standartai

Patekti į „Google“ duomenų centrą gali ne kiekvienas.
Kadras iš „YouTube“ / Patekti į „Google“ duomenų centrą gali ne kiekvienas.

Interneto milžinė „Google“ teigia žinanti, kaip pasirūpinti vartotojų duomenimis. Ne tik techniškai, bet ir fiziškai. Siekdama tai įrodyti, kompanija sukūrė reportažą, kuriame demonstruoja aukštus apsaugos standartus jos duomenų centre JAV Pietų Karolinos valstijoje.

Didžiulis pastatas, kuriame veikia vienas pagrindinių „Google“ duomenų centrų, aptvertas aukšta tvora, o apsaugos darbuotojai teritoriją nuolat stebi per aukštos raiškos vaizdo kameras. Čia neįleidžiami nei pavieniai lankytojai, nei jų grupės.

Į teritoriją galima patekti tik pro paradinius vartus, pateikus apsaugininkui leidimą. Į pastatą atėję žmonės yra registruojami, siekiant užtikrinti, jog čia atėję asmenys iš jo ir išeina. Darbuotojai taip pat turi specialias magnetines korteles, kurios reikalingos prie kone kiekvienų durų. Kai kuriuose „Google“ duomenų centruose dar naudojami ir biometrinius duomenis nuskaitantys įrenginiai, pvz., akių rainelės skeneriai, skirti nustatyti žmonių tapatybei.

„Google“ serveriuose laikomos kelios vartotojų duomenų kopijos, siekiant užtikrinti jų pasiekiamumą. Maža to, vienoje patalpoje kilus gaisrui, duomenys automatiškai perkeliami į saugioje aplinkoje esančius serverius.

Visoms serveriuose esančioms vartotojų byloms suteikiami atsitiktiniai pavadinimai, be to, jos yra užkoduotos.

Kompanija nuolat seka kietųjų diskų „kelionę“ – kada jie buvo įsigyti, kurioje vietoje kiekvienas jų yra ir kokia jų būklė. Nustačius gedimą bandoma jį pataisyti, o jei tai nepavyksta, diske esantys duomenys pirmiausia kelis kartus perrašomi beprasme informacija, kad nebūtų įmanoma jų atstatyti, o vėliau kietasis diskas sunaikinamas fiziškai.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo reportažą (anglų k.):
 

Temos: 1 Google
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT