Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ futuristas prognozuoja, kad žmogaus smegenys į kompiuterį bus perkeltos 2045 metais

Vos po 30 metų žmonija sugebės perkelti į kompiuterius visą žmogaus smegenyse sukauptą informaciją, taigi galėsime tapti praktiškai nemirtingi, mano „Google“ futuristas Ray Kurzweilas. O iki 2100 metų žmonės galės praktiškai virsti robotais.
Kompiuterinės smegenys
Kompiuterinės smegenys / 123rf.com nuotr.

Tokias prognozes jis išsakė savaitgalį Niujorke vykusioje konferencijoje „Global Futures 2045 International Congress“, kurioje buvo diskutuojama, kaip pasaulis pasikeis iki 2045 metų, skelbia Dailymail.co.uk

„Atsižvelgiant į vertinimus, kokių skaičiavimo pajėgumų reikia norint imituoti žmogaus smegenų funkcionavimą, ateityje galėsime išplėsti mūsų intelektą daugybę kartų“, – teigė R.Kurzweilas. 

Jis rėmėsi Mūro dėsniu, kuris numato, kad kompiuteriniai skaičiavimo pajėgumai padvigubėja vidutiniškai kas dvejus metus. 

Sukūrus „skaitmenines smegenis“ žmonės praktiškai taptų nemirtingi, nes biologinėse smegenyse esanti informacija ir žmogaus intelektas galės išlikti skaitmeniniu pavidalu, net po jų biologinės mirties. 

R.Kurzweilas pridūrė, kad norint tai pasiekti svarbu tęsti tyrimus nervų sistemos srityje bei paminėjo bandymus sukurti žmogaus smegenų modelį ir technologijas, kurios galėtų pakeisti biologines jų funkcijas (pvz., atstatyti klausą ar motorinius gebėjimus). 

Biotechnologijų kompanijos „United Therapeutics“ vadovė Martine Rothblatt pristatė panašią idėją – esą ateityje gali būti sukurti „minčių klonai“, t.y. skaitmeninės žmonių kopijos, galėsiančios išlikti amžinai ir saugoti „minčių failus“, apibūdinančius konkretaus žmogaus asmenybę. „Pirmoji kompanija, kuriai pavyks sukurti minčių saugojimo įrangą, sulauks tūkstančius kartų didesnės sėkmės nei „Google“, – sakė ji. 

Sekantis žingsnis, perkėlus smegenų funkcijas į kompiuterį, būtų robotų-humanoidų sukūrimas. R.Kurzweilas mano, kad ateityje biologinės žmogaus kūno dalys bus vis mažiau reikalingos. „Galiausiai mes turėsime mechaninius kūnus – galėsime kurti juos pasitelkdami nanotechnologijas, galėsime kurti virtualius kūnus ir virtualią tikrovę, kuri tikroviškumu prilygs realybei, – teigia jis. – Virtualūs kūnai bus tokie pat detalūs ir įtikinantys kaip tikri kūnai.“

Futuristo nuomone, norintys galės pasirinkti skirtingus kūnus ar juos keisti – panašiai kaip kompiuteriniuose žaidimuose, tokiuose kaip „Second Life“. „Tačiau ateityje tai nebus tik piešinėlis virtualioje aplinkoje. Atrodys, tarsi tai yra tikras jūsų kūnas, jūs esate toje aplinkoje ir jūsų kūnas yra tas virtualus kūnas. Visa tai bus taip pat tikroviška, kaip realybėje, – teigia R.Kurzweilas, pridurdamas, kad keisti bus galima ne tik kūnus, bet ir aplinką. – Turėsime milijonus skirtingų virtualių aplinkų, kurias galėsime tyrinėti ir iš esmės išplėsime savo smegenų ir supratimo galimybes.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius