Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ futurologas: žmonės amžinai gyventi gali pradėti dar 2029-aisiais

„Google“ vyriausiasis futurologas duodamas interviu „Playboy“ išdėstė savo viziją apie tai, kaip įsivaizduoja ateitį po 20 metų. Raymondas Kurzweilas tiki technologiniu singuliarumu – idėja, kad technologijų pagalba žmonės galės gyventi amžinai.
Durys
Durys / Fotolia nuotr.
Temos: 1 „Google“

Futurologas kalbėdamas apie ateitį pasirinko 2045-uosius metus, nes, remiantis jo skaičiavimais, iki to laiko sukurtas „nanobiologinio intelekto lygis taps milijardą kartų didesnis, nei visų dabar gyvenančių žmonių kartu sudėjus“, rašo businessinsider.com.

Tačiau, R.Kurzweilo manymu, dar prieš 2045-uosius pradėsime nemirtingumo procesą.

Vikipedija/Michael Lutch./Raymondas Kurzweilas tiki, kad po kelių dešimtmečių žmonija pradės amžino gyvenimo procesą
Vikipedija/Michael Lutch./Raymondas Kurzweilas tiki, kad po kelių dešimtmečių žmonija pradės amžino gyvenimo procesą

„Manau, kad 2029-aisiais pasieksime tašką, kai medicinos technologijos prie vienerių gyvenimo metų pridės dar po vieną“, – sakė jis.

Kad vizija taptų realybe, per ateinančius 30 metų dar daug kas turi įvykti, tačiau R.Kurzweilo amžino gyvenimo idėja visai nestebina: jis mano, kad nanotechnologijų įrenginiai ateityje galės perimti mūsų imuninės sistemos priežiūrą, pašalinti vėžines ląstelės ar išvalyti užsikimšusias arterijas, o žmonių smegenis jau bus galima prijungti prie „debesų“.

Anot R.Kurzweilo, nemirtingumas yra natūralus žmonijos evoliucijos žingsnis, kurį futurologas lygina su priekinės žievės išsivystymu mūsų protėvių smegenyse prieš 2 mln. metų.

R.Kurzweilas savo pareiškimus paremia dviem idėjom. Pirma yra technologinės pažangos lygis. R.Kurzweilas prisimena, kad jo kišenėje gulintis „Android“ telefonas yra gerokai mažesnis, galingesnis ir pigesnis nei šeštajame dešimtmetyje Masačūsetso technologijų institute naudotas 11 mln. dolerių kainavęs kompiuteris.

Antra idėja yra jo darbo rezultatai Joslino Diabeto centre Konektikute. Centre biotechnologijos naudojamos tam, kad būtų išjungti riebalų insulino receptoriaus genai gyvūnuose. Tai leidžia gyvūnams valgyti didelius kiekius maisto ir nepriaugti svorio bei nesusirgti cukriniu diabetu.

„Nulaužius“ žmogaus organizmą esą būtų galima pakeisti tūkstantmečių senumo genus, kurie mums netarnauja, ir reikšmingai padidinti gyvenimo trukmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius