Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Google“ ketina leisti vaikams kurti paskyras „GMail“ ir „YouTube“

Vaikams iki 13 metų draudžiama turėti „Gmail“ sąskaitą.
123rf nuotr. / Vaikams iki 13 metų draudžiama turėti „Gmail“ sąskaitą.
Šaltinis: FaceIT.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kompanija „Google“ svarsto galimybę leisti vaikams iki 13 metų amžiaus kurti paskyras „YouTube“ ir „Gmail“, tačiau tik su tėvų priežiūra. Apie tai praneša autoritetingas verslo leidinys „The Wall Street Journal“, remdamasis informuotais šaltiniais.

Šiuo metu vartotojai, kurie registruojasi „YouTube“ ir „Gmail“, privalo patvirtinti, kad jiems yra ne mažiau nei 13 metų. Daugelio vaikų tai nesustabdydavo, kadangi jie galėdavo nurodyti netikrą amžių. „Google“ oficialiai tokius veiksmus draudė, ir vartotojai galėdavo pranešti techninio palaikymo tarnybai apie aptiktas panašias paskyras.

Dabar „Google“ ketina įvesti naują sistemą, kuri leistų tėvams sukurti jaunesniems nei 13 metų vaikams paskyras, o kartu kontroliuoti, kaip „Google“ tarnybos naudoja privačius duomenis. Šaltinių teigimu, „Google“ ketinimai iš dalies susiję su bandymu legalizuoti tėvų veiksmus, kurie ir taip kurdavo paskyras savo vaikams.

„Naujienos apie „Google“ ketinimus leisti „vaikiškas“ „Gmail“ ir „YouTube“ paskyras ne kartą kėlė nerimą ekspertams, kurie specializuojasi privačių duomenų apsaugos srityje. Jei „Google“ padarys ką nors ne taip, tai kels pavojų milijonų vaikų privatumui, o kartu neleis tėvams priimti sprendimo, kas gali rinkti informaciją apie jų vaikus“, – pažymėjo Elektroninės demokratijos centro vadovas Jeffas Chesteris.

Kiek anksčiau šiais metais buvo pasirodžiusi informacija, kad „Google“ ketina sukurti vaikams skirtą „Youtube“ versiją. Savo ruožtu, interneto giganto atstovai atsisakė ką nors komentuoti šiuo klausimu.

FaceIT.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT