Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 13:32

Įmonė „nVidia“ už 40 milijardų dolerių perka procesorių projektuotojus ARM

„nVidia“ vadovas Jensenas Huangas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „nVidia“ vadovas Jensenas Huangas

Vaizdo plokščių gamintoja „nVidia“ nutarė įsigyti procesorių projektavimo įmonę ARM. Sandorio suma – 40 mlrd JAV dolerių. Apie tai pranešė Japonijos korporacija „SoftBank Group“, kuriai dabar priklauso ARM.

„nVidia“ svetainėje irgi atsirado pranešimas apie sandorį, kur kompanijos vadovybė pasidalino smulkmenomis apie ateitį. АRM taps kompanijos padaliniu, išlaikys savo būstinę Didžiojoje Britanijoje ir „toliau naudos savo atviro technologijų licencijavimo modelį, išlaikydama neutralumą savo klientų atžvilgiu“.

Duodamas interviu leidiniu „Forbes“, „nVidia“ vadovas Jensenas Huangas pareiškė, kad, visų pirma, jo kompanijai teks integruoti savo technologijas „į platų ARM tinklą“. „SoftBank „Group pareiškė, kad ARM – vienas iš svarbiausių kompanijos aktyvų, tačiau korporacija mano, kad „nVidia“ sugebės geriau atskleisti lustų gamintojo potencialą.

Remiantis sandėrio detalėmis, sudarius kontraktą, ARM bus sumokėta 2 mlrd. dolerių. „SoftBank Group“ gaus 10 mlrd. dolerių pinigais ir dar apie 21 mlrd. dolerių– „nVidia“ akcijomis. Be to, dar 5 mlrd. bus sumokėti priklausomai nuo būsimų ARM finansinių rezultatų. Pagal susitarimą, Japonijos finansų korporacija ir jos fondas „Vision Fund“ gaus 8 proc. „nVidia“ akcijų.

„SoftBank Group“ nupirko ARM 2016 metais už 32 mlrd. dolerių. Žinoma, per pastaruosius ketverius metus ARM pajamos išaugo nuo 1,2 mlrd. 2016 metais iki 1,9 mlrd. dolerių, tačiau šis rezultatas nublanksta, palyginus su per tą patį laiką trigubai išaugusiomis „nVidia“ pajamomis.

Pastarieji metai „nVidia“ buvo itin sėkmingi – kompanijos akcijų kaina išaugo 107 proc., ir dėl to pavyko aplenkti „Intel“ bei tapti stambiausiu lustų kūrėju („nVidia“ vertė – 300 mlrd. dolerių, „Intel“ - 210 mlrd.).

Kodėl šis sandoris toks svarbus?

ARM – vienas iš pagrindinių mobiliųjų lustų kūrėju, kurie naudojami daugumoje šiuolaikinės elektronikos. Kaip pažymi „Bloomberg“, ARM lustai veikia ne tik milijarduose išmaniųjų telefonų, bet ir daugybėje kitų įrenginių, tarp kurių ir prietaisai daugelyje Kinijos gamyklų. Be to, kompanijos sėkmę užtikrino nepriklausomybė nuo „Softbank Group“ (Japonijos korporacija neužsiima lustų pardavimu ir gamyba). Pelną nešė licencijų pardavimas stambiems elektronikos rinkos žaidėjams („Apple“, „Samsung“, „Qualcomm“, „Intel“ ir „Huawei“).

Įsigydama ARM, „nVidia“ siekia paspartinti dirbtinio intelekto skverbimąsi į žmonių kasdienybę. Dabar kompanijos vaizdo plokštes tiekia duomenų centrams, kuriuose vykdomas kalbos ir atvaizdų atpažinimas. Ateityje planuojama tiekti visą elektroniką, kurioje veikia ARM lustai.

2020 metai dabar tikrai įsimins dviem istoriniais įvykiais, susijusiais su ARM architektūra. Be šio sandorio, dar, be abejo, kalba eina apie „Apple“ sprendimą „MacBook“ kompiuteriuose naudoti efektyviau energiją naudojančius nuosavos gamybos lustus, pagamintus pagal ARM projektą.

Galutinis pirkimo sutarties pasirašymas tarp ARM ir „SoftBank Group“ įvyks po 18 mėnesių. Per šį laiką Europos Sąjungos, Didžiosios Britanijos, JAV ir Kinijos reguliatoriai turės nuspręsti, ar susitarimas nepažeidžia antimonopolinių įstatymų.

Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

13:16
01:03
00:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT