Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iniciatyva „Letter2Future“ kviečia rašyti laiškus į ateitį

Laiškas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Laiškas
Šaltinis: 15min
0
A A

Entuziastų iš Lietuvos sukurtas projektas „Letter2Future“ kviečia viso pasaulio gyventojus rašyti elektroninius arba popierinius laiškus į ateitį. Laišką adresatas bet kokiu mūsų planetoje esančiu adresu gaus siuntėjo pasirinktą datą per artimiausius 10 metų.

Idėjos autorių Kęstučio Pečiulio, Gabrielės Štaraitės ir bendraminčių komandos sukurtoje internetinėje svetainėje Letter2future.com kiekvienas gali parašyti laišką, kurį adresatas (juo gali būti ir pats rašantysis) gaus el. paštu arba popieriniu formatu ateityje, rašoma pranešime spaudai. Siuntėjas gali pasirinkti siuntimo atidėjimo terminą nuo 1 mėnesio iki 10 metų.

„Nors užsienyje buvo surengtos kelios proginių laiškų siuntimo iniciatyvos, tokia nuolat teikiama paslauga, kur vartotojas gali nustatyti popierinio laiško išsiuntimo datą per ateinančius 10 metų, pasaulyje neteikiama. Panašu, kad didelėms pašto kompanijoms tai pernelyg maža auditorija, ir atsirado noras užpildyti šią nišą“, – teigia K.Pečiulis.

Pasak jo, šiek tiek kitokia situacija su el. laiškų siuntimu. Pasaulyje veikia keletas elektroninius laiškus į ateitį siunčiančių portalų, tačiau jie nesiūlo galimybės gauti tradicinių – popierinių – laiškų, kurie šiais laikais tampa išskirtiniais ir sukelia daugiau emocijų.

Be to, „Letter2Future“ išsiskiria informacijos apsauga. „Žmogus, parašęs laišką, kurį nori gauti ateityje, turi būti 100 proc. užtikrintas, kad laiškas nepradings ar nepateks į kažkieno rankas. Todėl sudarėme sutartį su garsiu pasaulyje informacijos banku „Mount10“, įsikūrusiu Šveicarijoje. Kasdien parašyti laiškai perkeliami į saugyklas, apsaugotas nuo elektromagnetinio spinduliavimo ar atominės bombos sprogimo, kuriose duomenis saugo žinomi bankai ir farmacijos kompanijos“, – sako K.Pečiulis.

Informacija svetainėje Letter2future.com yra pateikiama 11 pasaulio kalbų, be to svetainė įdomi ne tik laiškų rašytojams, bet ir smalsuoliams, nes yra galimybė paskaityti viešus laiškus iš savo šalies ir viso pasaulio. Vieši laiškai yra tie, kurių rašytojai pasirenka atitinkamus laiško privatumo nustatymus.

Be laiškų siuntimo, norintieji ką nors savo gyvenime pakeisti, pvz., pradėti sportuoti, gali pasinaudoti nuotaikinga skiltimi „Pažadas sau“.

Elektroninio laiško į ateitį išsiuntimas per „Letter2Future“ sistemą yra nemokamas, nemokamai bus išsiųsti ir pirmieji 1000 viešų popierinių laiškų. Standartinė popierinio laiško siuntimo kaina – 5,99 JAV dolerio.

„Letter2Future“ yra nekomercinis projektas, jo iniciatoriai siekia, kad gautos pajamos atpirktų laiškų saugojimo ir siuntimo išlaidas.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą (anglų k.)

 

VIDEO: Letter 2 future - Send a letter to yourself and receive it in the future

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT