Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 20d. 15:39

Internetą nušlavė melagingas vaizdo įrašas: po pikto pokšto suviduriavo visa mokykla

Serialo epizodo „Brownout“ kadras
Netflix stopkadras. / Serialo epizodo „Brownout“ kadras

Socialiniuose tinkluose „LiveLeak“ ir „Facebook“ pastarosiomis dienomis neįtikėtinai išpopuliarėjo vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota košmariška situacija mokyklos valgykloje: į limonadą pripylus vidurius laisvinančio preparato beveik visi moksleiviai nebegalėjo suvaldyti savo žarnyno turinio. Jokio situacijos išaiškinimo ar komentaro nebuvo pateikta.

Vaizdo įraše matoma, kaip mokiniai, nesirinkdami vietos ar patalpos ir nepaisydami, kiek žmonių juos mato ar filmuoja, maunasi kelnes ir lengvinasi ten, kur stovi. Po koridorius laksto situacijos suvaldyti negalintys mokytojai, girdimas nesiliaujantis mergaitiškas verksmas.

Trečiadienį viena per „Facebook“ išplatinta vaizdo įrašo kopija jau buvo peržiūrėta 10 mln. kartų, pakomentuota 132 tūkst. kartų, ja pasidalinta 142 tūkst. kartų. Kita kopija sulaukė pusės tiek peržiūrų. „LiveLeak“ įrašas buvo kur kas mažiau populiarus – „tik“ 32 tūkst. peržiūrų. Įrašas be jokių kritiškų pastabų pradėjo plisti ir lietuviškose „Facebook“ bendruomenėse.

Tarp komentatorių gana populiari nuomonė, jog toks pokštas yra geriau nei eilinis susišaudymas mokykloje, taip pat gausu žmonių, kurie tvirtina, jog tai visai nejuokinga ir už tokius „pokštus“ turėtų grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Išgalvota situacija

Tačiau pats svarbiausias ir viską išaiškinantis komentaras yra sulaukęs daugiausiai mygtuko „patinka“ paspaudimų: „Facebook“ naudotoja Cassie Wolsey paaiškina, jog tai yra ištrauka iš naujo „Netflix“ serialo „American Vandal“.

Faktų tikrinimo svetainėje „Snopes“ nurodoma, jog vaizdo įraše nėra vaizduojami tikri moksleiviai – tai yra surežisuota situacija, kurioje vaidina samdyti aktoriai.

„American Vandal“ serialas, priskiriamas „mockumentary“ (apgaulingų dokumentinių filmų) žanrui, visus savo siužetus pateikia taip, tarsi jie būtų nufilmuoti tikrų liudininkų rankose laikomomis, drebančiomis kameromis. Pagrindinės šio serialo temos yra mokykliniai pokštai ir kiaulystės. Epizodas, kuriame atvaizduotos masinio viduriavimo scenos, buvo pavadintas „Brown Out“.

Šio „incidento“ fragmentų galima pamatyti ir oficialiame serialo sezoną pristatančiame „Netflix“ filmuke.

VIDEO: American Vandal: Season 2 | Official Trailer [HD] | Netflix

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT