Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 10:26

Interneto enciklopedijai „Wikipedia“ žmonės pernai paaukojo 20 mln. dolerių

Interneto enciklopedija „Wikipedia“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Interneto enciklopedija „Wikipedia“
„Wikipedia“ yra didžiausia pasaulyje internetinė enciklopedija, kurios straipsnius rašo savanoriai iš viso pasaulio. Toks pat modelis taikomas ir ieškant lėšų svetainės išlaikymui – kasmet yra rengiama aukojimo kampanija, kurios metu puslapyje pasirodo svetainės įkūrėjo Jimmy Waleso ar kito atstovo veidas su prašymu paaukoti serverių išlaikymui.

Pasibaigus aukų sezonui, „Wikipedia“ paskelbė rezultatus – pasiektas naujas aukojimo rekordas.

Dosnių žmonių skaičius ir pervedamos sumos didėja kasmet. Praėjusiais metais bendra suma pasiekė net 20 milijonų JAV dolerių, o aukotojų skaičius viršijo vieną milijoną. Palyginus, 2010 metais buvo surinkta 16 milijonų iš daugiau nei 500 tūkst. žmonių.

„Wikipedia“ pranešime spaudai rašoma: „Kasmetinė aukojimo akcija yra tai, kaip „Wikimedia Foundation“ sumoka savo sąskaitas. Lėšos, surinktos per šią kampaniją, bus panaudotos serverių ir kitos techninės įrangos pirkimui bei diegimui, naujų tinklalapio funkcijų kūrimui, mobilių tarnybų plėtrai, projektų teisinei gynybai ir globalios savanorių bendruomenės paramai.

„Wikimedia Foundation“ planuoja, kad 2011–2012 metais išlaidos sudarys 28,3 mln. JAV dolerių. Didžioji dalis bus padengta būtent kasmetinės aukojimo akcijos metu surinktomis lėšomis, o likusi suma suplaukia per metus iš įvairių institucijų, tokių kaip „Sloan Foundation“ bei iš daugybės smulkių paaukojimų per visus metus.“

Šaltiniai: „TechCrunch“, „Wikimedia“. Parengė: FWD.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

FWD.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT