Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „Google“ už privačios informacijos monetizavimą besišaipanti „Microsoft“ skaitė tinklaraštininko „Hotmail“ paskyrą

„Microsoft“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Microsoft“
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs „Microsoft“ darbuotojas rusų kilmės Alexas Kibkalo trečiadienį buvo areštuotas ir yra kaltinamas kompanijos programinės įrangos nutekinimu. Tuo tarpu pati „Microsoft” pripažino skaičiusi vyriškio „Hotmail“ (kompanijai priklausanti nemokamo elektroninio pašto programa, dabar vadinama Outlook.com – red. past.) pašto dėžutėje esančius laiškus tam, kad nustatytų jo tapatybę.

Jau 2012 metais JAV programinės įrangos kūrimo kompanija buvo informuota apie tinklaraštininką, kuris savo tinklaraštyje paskelbė ekranvaizdžius su pavogtomis kodų eilutėmis iš tuo metu dar neišleistos „Windows 8“ operacinės sistemos. Be to, įtariamasis yra kaltinamas ir bandymu parduoti „Windows server“ aktyvacijos raktus elektroninės prekybos svetainėje „eBay“.

„Microsoft“ savo veiksmus privatumo požiūriu laiko išimtiniais, bet legaliais.

Tam, kad išsiaiškintų informacijos tekinimo šaltinį ir patį tekintoją, „Microsoft“ pradėjo tyrimą, peržvelgdama tinklaraštininko „Hotmail“ paskyrą. Tokiu būdu išaiškinta A. Kibkalo tapatybė ir jo veikimo būdas. Vyras sukūrė virtualų mechanizmą „Microsoft“ tinkle, per kurį kėlė pavogtą informaciją į nemoką internetinę saugyklą „SkyDrive“.

Pati kompanija savo veiksmus privatumo požiūriu laiko išimtiniais, bet legaliais, remdamasi „Microsoft” paslaugų teikimo sąlygomis. Jose rašoma, kad kompanija turi prieigą prie tų paskyrų duomenų, kurios yra saugomos kompanijos „Ryšių paslaugose“. Jos apima tiek elektroninius laiškus, tiek pokalbių sritis, tiek forumus ir kitas komunikacines priemones.

Taip pat paslaugų teikimo sąlygose priduriama, kad „Microsoft“ pasilieka teisę peržiūrėti duomenis, paskelbtus kompanijos „Ryšių paslaugose“ ir pašalinti bet kokią medžiagą savo nuožiūra.

Vis dėlto, kompanija, dažnai kritikavusi konkurentą „Google“ dėl jos automatiškai nuskaitomų vartotojų laiškų komerciniais tikslais, dabar pati lieka sudėtingoje pozicijoje. Na, o toks įvykis atnaujina susirūpinimą technologijų įmonių daromais privatumo pažeidimais..

Technologijos.lt
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT